Zespoły z Baćkowic najlepsze w województwie

KAR
W piątek i sobotę, w podkieleckich Nowinach, rozegrane zostały finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Pierwszego dnia zawodów rywalizowały zespoły złożone z zawodników do 8 i 10 lat.

W finale do lat 8 chłopców udział wzięła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Baćkowic. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie spotkania, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Wyniki chłopców: SP Baćkowice - Juventa Starachowice 5:0, SP Baćkowice - DAP Kielce 4:1; ćwierćfinał: SP Baćkowice - SP Klimontów 5:0; półfinał: SP Baćkowice - AMO Kielce 2:1; finał: SP Baćkowice - Football Academy Jędrzejów 4:1.
Zespół z Baćkowic rywalizował w następującym składzie: Filip Stańczak, Dawid Kaczmarczyk, Igor Szafrański, Mikołaj Łata, Wiktor Prusik, Maciej Dąbrowski, Kacper Kot, Szymon Karcz, Adrian Tyrała, Mateusz Wójtowicz, Jakub Brodawka, Patryk Grzesik.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Szafrański z Baćkowic.

W sobotę, w zmaganiach uczestniczyły zespoły złożone z graczy mających do 12 lat.
W finałach dziewcząt również wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej z Baćkowic. Podobnie, jak dzień wcześniej zwyciężyła ona w rozgrywkach. Dzięki, temu, że drużyna zajęła pierwsze miejsce w województwie, weźmie ona udział w finałach krajowych turnieju, które odbędą się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie.

Wyniki dziewcząt: SP Baćkowice - SP Kazimierza Wielka 3:1, SP Baćkowice - SP Kołaczkowice 2:2; ćwierćfinał: SP Baćkowice - Skarżysko-Kamienna 6:0, półfinał SP Baćkowice - Brynica 1:0, finał: SP Kołaczkowice 3:0.
Drużyna z Baćkowic grała w składzie: Natalia Grzyb, Aleksandra Grzyb, Julia Dąbrowska, Oliwia Dąbrowska, Klaudia Stańczak, Alicja Niedbała, Anna Lis, Karolina Zimnicka, Marlena Wasińska, Natalia Kot.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Grzyb z Baćkowice, która zdobyła 12 bramek.
- Największe emocje przysporzył nam półfinał dziewcząt, w którym spotkaliśmy się z Akademią Młodych Orłów z Kielc. Udało nam się wygrać 2:1 i awansować do finału. Po raz drugi z rzędu weźmiemy udział w finałach krajowych. Jedziemy do Warszawy z dużymi nadziejami. W zeszłym roku nasze dziewczęta rywalizowały w kategorii do 10 lat. Zajęły dwunaste miejsce w Polsce. W tym roku postaramy się poprawić ten rezultat - mówił Krzysztof Grzyb, trener obu zespołów z Baćkowic.