KSZO 1929 nie awansował do Centralnej Ligi Juniorów

(KAR)
Rozegrane zostały baraże o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Mistrz Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych mierzył się w dwumeczu ze Stalą Rzeszów. Ostrowczanie byli bardzo bliscy awansu. Niestety roztrwonili wysokie prowadzenie.

#TOP Sportowy24 - internetowe hity minionego tygodnia

W pierwszym meczu, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim, KSZO 1929 przegrał 1:2. Goście prowadzili od 34. minuty po trafieniu Kacpra Szymańskiego. Do wyrównania w 55. minucie doprowadził Piotr Pyskaty. Rzeszowianie nie dali za wygraną. Zwycięskiego gola dla Stali strzelił w 74 minucie Sebastian Wanat.

W niedzielę odbył się rewanż. Spotkanie w Rzeszowie świetnie decydowała, który z zespołów wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów. KSZO 1929 był bliski osiągnięcia tego celu. Do przerwy ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadziła 3:0, po golach w 34. minucie Tomasz Woźniaka, 43. minucie Piotra Pyskatego i 45. minucie Cezarego Cieśli. Po przerwie wynik podwyższył Daniel Król, który zdobył bramkę w 52 minucie. Ostrowczanie chyba za bardzo uwierzyli w to, że mają już pewny awans. W ciągu zaledwie dziewięciu minut stracili trzy bramki. W 53. minucie gola strzelił Jarosław Lis, w 60. minucie trafił Krystian Majka, a w 62. minucie kontaktową bramkę zdobył Kacper Szymański. KSZO 1929 prowadził już tylko 4:3, ale taki wynik wciąż dawał mu miejsce w Centralnej Lidze Juniorów. Niestety w 90. minucie Stal doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kamil Kowal. Remis 4:4 pozbawił KSZO 1929 awansu, który wywalczyła rzeszowska ekipa.

Oznacza to, że w przyszłym sezonie nasze województwo będzie miało tylko jednego reprezentanta w tych rozgrywkach - Koronę Kielce.