Buskie gimnazjum w blasku srebra

(ALI)
Kamil Markiewicz
Gimnazjum Samorządowe numer 1 z Buska-Zdroju zajęło drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Futsalu.

W turnieju, rozegranym przed świętami wielkanocnymi w Kielcach, startowało osiem drużyn. Buszczanie w swojej grupie eliminacyjnej pokonali Gimnazjum numer 12 Kielce 2:0 (bramki: Patryk Tokarz, Filip Mączyński) i Gimnazjum Piekoszów 3:0 (Aleksander Załęcki 3) oraz zremisowali z Gimnazjum numer 1 Pińczów 2:2, po golach Patryka Tokarza i Jakuba Prośniaka. W wielkim finale podopieczni trenera Lecha Malczewskiego przegrali z gimnazjalistami z Łopuszna 1:2, zdobywając srebrny medal w mistrzostwach. Ponadto Michał Bydłosz został najlepszym bramkarzem turnieju.