Emocjonujące finały kazimierskiej Powiatowej Ligi Futsalu. Caffaro mistrzem

Kamil Jóźwik
Ekipa Caffaro triumfowała w kolejnej edycji kazimierskiej Powiatowej Ligi Futsalu. W finale pokonała 5:3 Tank Chem Przemyków.

Spotkanie finałowe było niezwykle emocjonujące. Prowadzenie po dwóch golach Dawida Gwoździa, dość niespodziewanie, objęli przemykowianie. Do przerwy był już jednak remis, bo dwoma trafieniami odpowiedział Wojciech Przybył. Po bramce Kamila Adamskiego na początku drugiej połowy Caffaro objęło prowadzenie, ale do wyrównania doprowadził ponownie Gwóźdź. Dwa decydujące ciosy zadał rywalom Jakub Mączyński. Mecz o trzecie miejsce rozgrywek pierwszej ligi nie był już tak wyrównany. Pływalnia Kos rozgromiła Wisłę Opatowiec 9:2.

O mistrzostwie drugiej ligi rozstrzygać musiała seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry starcia Na Bani z FC Koryto był remis 1:1 (gole Michała Nowaka i Miłosza Września), ale w konkursie rzutów karnych triumfowała ta pierwsza ekipa. Najniższe miejsce na podium dla Naprzodu Skalbmierz, który także po karnych pokonał 6:5 Zorzę Mikołajów (w normalnym czasie remis 3:3).
Królem strzelców rozgrywek pierwszej ligi został Piotr Piotrowski z Pływalni Kos, w drugiej lidze najwięcej goli zdobył Damian Cichy z FC Koryto. Królami wśród bramkarzy zostali odpowiednio: Michał Ciesielski (Caffaro) i Marcin Adamus (Naprzód).