Falstart GKS Ekom Futsal na inaugurację sezonu

dor
Fatalnie zaczęli sezon zawodnicy GKS Ekom Futsal.
Fatalnie zaczęli sezon zawodnicy GKS Ekom Futsal. GKS Ekom/Facebook
Od falstartu zaczęli zaczął sezon GKS Ekom Futsal Nowiny. We własnej hali przegrał z GSF Gliwice 1:8 (0:1).

Bramki: Tomasz Lasota 37 – Dawid Kaczmarczyk 11, Tomasz Czech 25, 26, Amadeusz Pasierb 28, Patryk Lawacz 32, Patryk Bugajek 32, Jakub Węgiel 33, Mateusz Szyszko 40 z karnego.

GKS Ekom Futsal: Kozub – Góral, Zacharski, Ponikowski, Lasota – Lurzyński, Łabęcki, Markowicz, Szymonek, Dorowski, Jagodzki.
GSF: Lawacz, Bogdziewicz – Mirga, Węgiel, Wilk, Kaczmarczyk – Paul, Czech, Bugajek, Rabiej, Pasierb, Szyszko.

Nie tak zawodnicy, trenerzy i kibice zespołu z Nowin wyobrażali sobie inaugurację sezonu pod wodza nowego trenera Adama Lichoty. Dobre występy w meczach kontrolnych, nawet z ekipami z ekstraklasy, mogły napawać optymizmem. Niestety, w pierwszym meczu sezonu GSF wypunktował zespół GKS Ekom Futsal, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 37 minucie Tomasz Lasota, który dobił strzał Jagodzkiego. Więcej bramek drużyna z Nowin nie zdobyła mimo kilku bardzo dobrych okazji. Między innymi w końcówce Góral nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego.
Jedną z bramek dla gości zdobył bramkarz Patryk Lawacz, który w 32 minucie zobaczył pustą bramkę i strzałem przez całe boisko umieścił futbolówkę w siatce.