KSZO Ostrowiec zagra z Karpatami Krosno

red
Kamil Bełczowski strzelając gola w 90 minucie, zapewnił KSZO trzy punkty w meczu z JKS 1909 Jarosław. Rafał Soboń
Za ekipą KSZO już dwa z czterech meczów, które pod rząd ostrowczanie muszą rozgrywać na wyjazdach.

Przed tygodniem podopieczni trenera Tadeusza Krawca w doliczonym czasie gry wyrwali zwycięstwo w Jarosławiu. Po pierwszej połowie i bramce Mateusza Podstolaka z rzutu wolnego, nasz zespół prowadził 1:0. Sporo nerwowości w szeregi KSZO wprowadził jednak rzut karny odgwizdany w stykowej sytuacji na skraju pola karnego. Ostrowczanie ponownie wyszli na prowadzenie w 78 minucie po indywidualnej akcji Rafała Gila i strzale w długi róg, jednak cieszyli się z niego tylko 6 minut. Decydująca akcja meczu miała miejsce już w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z lewej strony, w poprzeczkę trafił Jakub Kapsa, jednak instynktownie dopełnił formalności Kamil Bełczowski, zapewniając swojej drużynie komplet punktów. - W drugiej połowie gospodarze doszli do głosu i uważam, że w tym fragmencie meczu byli drużyną lepszą. Zmusili nas do ciężkiej pracy w defensywie - podsumował trener Tadeusz Krawiec.

W najbliższą sobotę KSZO ponownie zagra na wyjeżdzie, a to z uwagi na imprezy zaplanowane na ostrowieckim stadionie. Pomarańczowo-czarni zagrają z outsiderem trzecioligowych rozgrywek, Karpatami Krosno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17. Niestety, nie zagra w nim Radosław Mikołajek, który dołączył do długiej juz listy kontuzjowanych. Rozgrywający KSZO narzeka na uraz kolana.

W ostatnich dniach, działacze ostrowieckiego klubu dopięli jeszcze jeden transfer. Siłę ataku pomarańczowo-czarnych wzmocni 22-letni Michał Grunt, brat byłego zawodnika KSZO, Marcina. Michał jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec. W 2013 roku trafił do portugalskiego SC Brag, wiążąc się z nim czteroletnim kontraktem. W tym czasie rozegrał tylko dziewięć spotkań w drużynie rezerw tego klubu, w których strzelił jednego. Później był wypożyczany kolejno do GKS-u Katowice, Limanovii Limanowa i GKS-u Tychy. W sobotę rozwiązał kontrakt z Bragą i związał się z KSZO.aą

JKS Jarosław - KP KSZO 1929 Ostrowiec 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Podstolak 28, 1:1 Bartłomiej Raba 55 (karny). 1:2 Rafał Gil 72, 2:2 Kamil Aab 78, 2:3 Kamil Bełczowski 90+4.

KSZO: Wierzgacz - Łatkowski, Podstolak, Pietrasiak, Sołtykiewicz - Gil, Czajkowski (60. Kapsa), Mianowany ( 67. Mąka), Burzyński (67. Mężyk), Bełczowski - Jamróz