Sparta Caffaro już bez szans na utrzymanie

Kamil Markiewicz
Zespół Sparty Caffaro Kazimierza Wielka stracił szansę na utrzymanie w trzeciej lidze. Kamil Markiewicz
Kazimierski zespół w niedzielę przed własną publicznością zagra z Unią Tarnów

Niedzielne, trzecioligowe spotkanie dla Sparty Caffaro Kazimierza Wielka było udane. Nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Nowa Huta. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Gola strzelił Michał Guja. W 53 minucie prowadzenie dla Hutnika podwyższył Krzysztof Świątek. Goście nie dali za wygraną. W 58 minucie ekipa z Kazimierzy Wielkiej zdobyła kontaktową bramkę. Po kontrataku, Mateusz Wołowski zagrał do Łukasza Stępnia, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem krakowskiej drużyny Dorianem Frątczakiem. W 72 minucie do wyrównania doprowadził Patryk Oleksa, który strzelił gola z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Mateuszu Wołowskim.

Już myślą o powrocie do czwartej ligi

Od początku rundy wiosennej wiadomo było, że drużynie z Kazimierzy Wielkiej raczej nie uda się utrzymać w trzeciej lidze. Przez długi czas miała ona jednak na to, choć teoretyczne szanse. Po meczu w Krakowie, w którym nasza drużyna zdobyła punk, wiadomo, że żegna się ona z trzecioligowymi rozgrywkami. Klub z Kazimierzy Wielkiej rozpoczął budowanie zespołu, który w przyszłym sezonie będzie występował w czwartej lidze. - Rozpoczynając rundę rewanżową, byliśmy praktycznie skazani na spadek z ligi. Mimo, że wiemy, że nie damy rady utrzymać się w rozgrywkach, nie oznacza to jednak że sezon się dla nas kończy. Pozostało nam do rozegrania kilka fajnych spotkań. Chcemy się w nich zaprezentować przynajmniej z tak dobrej strony, jak w konfrontacji z Hutnikiem. Już teraz myślimy o tym, aby budować solidną drużynę, która będzie walczyć w czwartej lidze. Chcemy, aby była ona oparta na naszych wychowankach, których wesprze kilku graczy z Krakowa - powiedział Mateusz Bomba, prezes kazimierskiego klubu.

W letniej przerwie do Sparty Caffaro wróci czterech graczy, którzy obecnie na zasadzie wypożyczenia występują w grającej w krakowskiej klasie okręgowej Pogoni Miechów. Są nimi: Adrian Morsztyn, Oskar Kwaśniński, Michał Ziętara, Damian Wieczorek.

W letniej przerwie włodarze klubu z Kazimierzy Wielkiej poszukiwać będą napastnika, który wzmocni siłę ofensywną zespołu. Sparta Caffaro stwarza sobie dużo okazji podbramkowych, ale ich nie wykorzystuje.