Spartakus zagra po raz ostatni w tym roku

Kamil Markiewicz
fanpage Spartakus Aureus Daleszyce
W sobotnim meczu trzeciej ligi Spartakus Aureus Daleszyce uległ na wyjeździe w derbowym spotkaniu województwa świętokrzyskiego 0:2.

Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W 20 minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Drapsa. W 40 minucie wynik podwyższył Damian Juda.

Przed zespołem z Daleszyc spotkanie siedemnastej, ostatniej kolejki rundy jesiennej. Podopiecznych trenera Arkadiusza Bilskiego czeka bardzo trudne zadanie. W sobotę, o godzinie 13.30, zmierzą się na własnym boisku z zajmującą trzecie miejsce w tabeli Chełmianką Chełm.

Rywale Spartakusa Aureus po rozegraniu szesnastu spotkań mają na koncie 30 punktów, wyprzedzają daleszycki zespół, który plasuje się na czternastej pozycji o 16 punktów. W minionej kolejce Chełmianka pokonała na własnym boisku JKS 1909 Jarosław 3:0. Drużyna z Chełma jest jedną z najlepiej grających drużyn w obronie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu straciła tylko 14 bramek. Piłkarze z Daleszyc muszą uważać na Przemysława Banaszka, który jest jednym z najskuteczniejszych graczy ligi. Z siedmioma trafieniami na koncie plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców.