Wierna Małogoszcz przegrała z Podlasiem Biała Podlaska (SKRÓT)

Kamil Markiewicz
Mecz trzeciej ligi Wierna Małogoszcz - Podlesie Bielsko Biała.
Mecz trzeciej ligi Wierna Małogoszcz - Podlesie Bielsko Biała. Kamil Markiewicz
Wierna Małogoszcz przegrała z Podlasiem Biała Podlaska w meczu III ligi, grupy 4.

Film nadesłał Tomasz Hajduk

Wierna Małgoszcz - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Kocoł 88 min., 0:2 Kocoł 90+3.

Wierna: Gugulski 5 - Krzeszowski 6, Grunt 5 (76. Bała nie klas.), Foksa 5 (81. Kowalski nie klas.), Michał Kołodziejczyk 5 - Malinowski 4 (66. Kraus 1), Wijas 5, Czarnecki 5, Marcin Kołodziejczyk 6 - Krzyżyk 5 (83. Borowski nie klas.), Smolarczyk 5.

Podlesie: Wasiluk - Radziszewski, Kursa, Łakomy, Komar - Grajek (70. Borowik), Andrzejuk, Zabielski (85. Wiraszka), Kocoł, Krykun (78. Leśniak) - Czpaski (54. Drapsa).

Kartki: żółte: Foksa, Czarnecki, Grunt, Wijas, Marcin Kołodziejczyk (Wierna); Czapski, Kocoł, Wasiluk (Podlesie). Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Widzów: 70.

Wierna wciąż szuka drugiego ligowego zwycięstwa. Takie miało przyjść w sobotnim meczu z wyżej notowanym Podlasiem Biała Podlaska.

Początek pojedynku należał do gości, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Bartosza Gugulskiego. W 3 i 5 minucie silne strzały oddał Przemysław Grajek. Pierwsze uderzenie obronił golkiper Wiernej, a drugie okazało się niecelne. To były jedne z nielicznych okazji gości do strzelenia goli przed przerwą. Gospodarze też nie mieli zbyt wielu szans na pokonanie bramkarza gości Adama Wasiluka. Mimo, że konstruowali ciekawe akcje prawą i lewą stroną boiska, to w większości były one przerwane przez defensorów Podlasia tuż przed polem karnym. Najlepszą z szanse miał w 40 minucie Michał Smolarczyk. Gracz Wiernej zdecydował się na drybling między trzema obrońcami z Białej Podlaski, którzy odebrali mu futbolówkę.

Druga część pojedynku była podobna do pierwszej, w której większość gry toczyła się w środkowej strefie boiska. Więcej okazji na zdobycie bramek mili goście. Już w 50 minucie gola mógł strzelić Serhij Krykun, jego uderzenie tuż przed linią bramkową zablokował Szczepan Krzeszowski. W 62 minucie Krzeszowski był bliski pokonania Wasiluka, po tym jak z prawej strony boiska zagrał piłkę górą w kierunku bramki gości. Ciężko ocenić, czy był to strzał, czy dośrodkowanie gracza z Małogoszcz, ale futbolówka zmierzająca tuż pod poprzeczkę sprawiła duże problemy bramkarzowi Podlasia, który w ostatniej chwili wybił ją poza boisko. W 65 minucie strzał Krykuna obronił Gugulski.

W 87 minucie Wierna mogła wyjść na prowadzenie. Jan Kowalski zagrał do Bartłomieja Krausa. Znajdujący się w dobrej sytuacji napastnik nie zdecydował się na oddanie strzału i tylko zagrał do Damiana Czarneckiego. Uderzenie pomocnika gospodarzy było zbyt słabe by zaskoczyć Wasiluka. Bramkarz Podlasia szybko wznowił grę, wykupując piłkę daleko w stronę pola karnego gospodarzy. Futbolówkę mógł wybić Michał Bała, ale nie trafił w piłkę, którą przejął Kamil Kocoł. Gracz gości z bliskiej odległości pokonał Gugulskiego. Kocoł wypisał się jeszcze raz na listę strzelców. W doliczonym czasie gry zdobył on bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, ustalając wynik meczu na 2:0 dla Podlasia.

Mówili trenerzy:
Mariusz Lniany, Wierna:
- Był to mecz, w którym nie było wielu sytuacji podbramkowych. Dominowała walka w środkowej strefie boiska. Niestety kolejny błąd Michała Bały kosztował nas utratę bramki. Musiał on wejść na boisku z powodu kontuzji Michała Grunta. Szkoda, bo przez długi okres nie pozwalaliśmy dość przeciwnikom do podbramkowej sytuacji. Mieliśmy okazję zakończyć pierwszy mecz bez utraty bramki. Musimy już myśleć o kolejnym pojedynku.

Miłosz Storto, trener Podlasia: - Mieliśmy łatwość z dochodzeniem do sytuacji podbramkowych. Niestety brakowało wykończenia akcji. Przed meczem wiedzieliśmy, że Wierna, to groźny zespół i nie istotne jest to, które miejsce zajmuje on w tabeli. Całe szczęście końcówka się dla nas ułożyła bardzo dobrze. Myślę, że z przebiegu całego meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo.