Zatrzymali lidera! Juventa Starachowice - Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:0

Dorota KUŁAGA [email protected]
Piłkarze Juventy wygrali 3:0 ze Szreniawą.
Piłkarze Juventy wygrali 3:0 ze Szreniawą. fot. Marcin Pokrzywka
Piłkarze trzecioligowej Juventy Starachowice zatrzymali lidera! Po bardzo dobrym meczu pewnie pokonali Szreniawę Nowy Wiśnicz 3:0. A dwie bramki - Mirosława Kalisty i Łukasza Gruszczyńskiego - były z gatunku tych "stadiony świata".

Rafał Wójcik, trener Juventy Starachowice:

Tak Mirosław Kalista fetował zdobycie drugiej bramki w meczu ze Szreniawą Nowy Wiśnicz. fot. Marcin Pokrzywka

(fot. fot. Marcin Pokrzywka)

-Jest się z czego cieszyć, bo pokonaliśmy lidera, który przed tym meczem stracił tylko trzy bramki. My dołożyliśmy drugie tyle. W naszym wykonaniu był to dobry, mądry mecz. Przeciwnik nie pokazał nic wielkiego. Próbował utrzymywać się przy piłce, my agresywną grą w środku wybijaliśmy go z uderzenia i praktycznie nie stworzył dogodnych okazji do zdobycia bramki.

Przed tygodniem Rafał Wójcik zadebiutował w roli trenera Juventy. Jego zespół na wyjeździe wygrał z ostatnim w tabeli Górnikiem Wieliczka 3:0.

EGZAMIN ZDALI NA PIĄTKĘ

-Prawdziwy sprawdzian czeka nas w meczu z liderem - mówił kilka dni temu Rafał Wójcik. I trzeba przyznać, że ten egzamin jego podopieczni zdali wczoraj na piątkę, mimo że grali bez pauzującego za kartki Konrada Wójtowicza. Dodajmy, że Szreniawa w 14 wcześniejszych spotkaniach straciła tylko trzy bramki, a więc tyle, co w niedzielę w Starachowicach. Jako pierwszy bramkarza gości pokonał już w 2 minucie Mirosław Kalista. Wykorzystał długie podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem zdobył pierwszą bramkę.

EFEKTOWNE GOLE PO PRZERWIE

Drugą bramkę również zdobył Mirosław Kalista, a było to w 72 minucie. Doszedł do piłki strąconej przez Dariusza Andułę i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza lidera. Wynik spotkania ustalił w 76 minucie Łukasz Gruszczyński i podobnie jak wcześniejsze trafienie Kalisty, była to bramka z gatunku tych "stadiony świata". Gruszczyński dopadł do odbitej piłki i uderzeniem z ponad 20 metrów pokonał Rafała Brzeziańskiego. Przypieczętował tym samym efektowną wygraną nad dotychczasowym liderem. -Odnieśliśmy pewne, zasłużone zwycięstwo - z zadowoleniem mówił trener Rafał Wójcik.

Juventa Starachowice - Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mirosław Kalista 2 min., 2:0 Mirosław Kalista 72, 3:0 Łukasz Gruszczynski 76.

Juventa: D. Kalista 6 - Korona 7, Gębura 7, Senderowski 7, Płusa 7 - Kwiecień 8 Ż, Gruszczyński 8 Ż, Kopeć 7 Ż, M. Kalista 9 Ż - Anduła 7, Stawiarski 6.

Szreniawa: Brzeziański - Czajka Ż, Garzeł Ż, Pasionek, Tarasek - Pietras, Skórski, Świątek, Tabak Ż - Batko, Witek.

Zmiany: Juventa: 81’ Piórkowski nie klas. za Stawiarskiego, 86’ Szymański nie klas. za Kopcia, 89’ Kiełbasa nie klas. za Kwietnia. Szreniawa: 46’ Wojewoda za Świątka, 46’ Jarosz za Witka, 62’ Jagła za Czajkę, 81’ Kopyść za Skórskiego.
Sędziował: Piotr Rybus z Kielc.