Sparta Kazimierza wielka przegrała z Hutnikiem Nowa Huta

KAR
W meczu 10. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej Sparta Caffaro Kazimierza Wielka uległa u siebie Hutnikowi Nowa Huta 0:1.

Sparta Caffaro Kazimierza Wielka - Hutnik Nowa Huta 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Krzysztof Świątek 81 min.

Sparta Caffaro: Iliński - Kret, Czajka, Poniedziałek, Oleksa (88. Musiał) - Drame, Zawadzki (77. Wąż), Kawula, Dziwiszewski (65. Downar-Zapolski) - Wołowski, Kozieł.

Hutnik: Frątczak - Guzik (87. Chlebda), Kołodziej, Ochman, Niechciał - Guja, Świątek, Jacak (46. Kołakowski), Gamrot - Nawrot (89. Dudek), Sierakowski (70. Antoniak).

Kartki: żółte: Drame (Sparta Caffaro); Niechciał, Sierakowski (Hutnik). Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 200.

W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się z dobrej strony. Mieli oni kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Gole mogli strzelić między innymi Patryk Oleksa, Krzysztof Kozieł i Mateusz Wołowski. Niestety po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki gości z Krakowa. Drugą część pojedynku lepiej rozpoczęli goście, którzy przez pierwszy kwadrans dominowali na boisku.

Później gra się wyrównała. W 81 minucie po stałym fragmencie gry szansę na zdobycie bramki miała Sparta Caffaro, ale jej nie wykorzystała. Hutnik wyszedł z kontratakiem, którego skutecznie zakończył Krzysztof Świątek, zdobywając, jak się później okazało zwycięską bramkę dla swojego zespołu.

Stanisław Owca, Sparta Caffaro:

- Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Mieliśmy w niej kilka podbramkowych sytuacji, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Druga część meczu wyglądała całkiem inaczej. Niestety po kontrataku strzeliliśmy bramkę.