Korona Kielce pokonała Wisłę Kraków i jest w ćwierćfinale Pucharu Polski!

dor
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze Korony Kielce po dogrywce wygrali na Kolporter Arenie z Wisłą Kraków 1:0. Zwycięską bramkę zdobył 92 minucie Djibril Diaw. Korona pokazała niesamowity charakter, bo od 33 minuty grała w dziesiątkę.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:0 (0:0, 0:0)

Bramka: 1:0 Djibril Diaw 92.

Korona: Gostomski – Rymaniak Ż, Kovacević, Diaw, Gardawski – Żubrowski Ż Ż CZ 33, Burdenski (46. Możdżeń Ż) – Jukić, Cvijanović, Kiełb Ż (79. Cebula) – Górski Ż (46. Miś).

Wisła: Buchalik – Cywka, Arsenić Ż, Lopez, Sadlok Ż – Alonso Ż (70. Imaz), Basha (84. Llonch), Boguski (77. Paweł Brożek), Halilović, Wojtkowski – Balaniuk.

Sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka. Widzów: 5072.

Korona Kielce - Wisła Kraków. Zapis relacji live - WEJDŹ

W Koronie nastąpiło kilka zmian w porównaniu do ostatniego meczu w Lotto Ekstraklasie. Szansę występu w bramce dostał Maciej Gostomski, w środku pola za Mateusza Możdżenia zaczął to spotkanie Fabian Burdenski, a w ataku jedyny w tym momencie zdrowy napastnik Maciej Górski.

Wisła w 10 minucie zagroziła Koronie, ale strzał Rafała Boguskiego był w boczną siatkę. W 29 minucie indywidualną akcja popisał się Jacek Kiełb, uderzył po długim rogu, ale piłka przeszła obok słupka.

Fatalna dla Korony okazała się 33 minuta. Wisła ruszyła z kontratakiem. Jakub Żubrowski w okolicach linii środkowej boiska sfaulował Rafała Boguskiego. Dostał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę i Korona musiała sobie radzić w dziesiątkę.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W przerwie Gino Lettieri dokonał dwóch zmian – za kontuzjowanego Fabiana Burdenskiego wszedł Mateusz Możdżeń, a Macieja Górskiego, który też ucierpiał po ostrym wejściu rywala, zastąpił Krystian Miś. Warto dodać, że za te faule sędzia Jarosław Przybył nie ukarał piłkarzy gości kartkami.

W 55 minucie po rzucie rożnym uderzał Krystian Miś, ale nie trafił w bramkę. W 57 minucie Wisła miała dogodną okazję do objęcia prowadzenia, ale Maciej Gostomski był górą w sytuacji sam na sam z Rafałem Boguskim.

W 77 minucie za Boguskiego wszedł Paweł Brożek, wychowanek Polonii Białogon Kielce, ale do 90 minuty nie zagroził bramce strzeżonej przez Gostomskiego. Korona, mimo że od 33 minuty grała w dziesiątkę, mądrze się broniła i imponowała zaangażowaniem i determinacją. I nie było widać tego, że Wisła gra z przewagą jednego zawodnika.

Po 90 minutach było 0:0 i przyszedł czas na dogrywkę. W drugiej minucie pierwszej części dogrywki Korona objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego na długi słupek zacentrował Goran Cvijanović, piłkę zgrał Bartosz Rymaniak, trafiła ona do Djibrila Diawa. Senegalczyk strzałem z kilku metrów posłał ją do bramki i za chwilę utonął w objęciach kolegów. Korona prowadziła 1:0!

W 100 minucie spotkania kolejny błąd, na niekorzyść Korony, popełnił sędzia Jarosław Przybył. Marcin Cebula w pełnym biegu minął Zorana Arsenicia i wyszedł sam na sam. Obrońca Wisły powinien za ten faul dostać czerwoną kartkę. Otrzymał tylko żółtą, mimo ostrych protestów piłkarzy Korony.

W 112 minucie Wisła wykonywała rzut wolny. Po strzale Kamila Wojtkowskiego i rykoszecie piłka zmieniła kierunek lotu, ale świetnym refleksem popisał się Maciej Gostomski. Przeniósł piłkę nad poprzeczką, ratując Koronę przed utratą bramki.

Korona do końca z ogromną determinacją walczyła do końca i wygrała 1:0, awansując tym samym do 1/4 finału Pucharu Polski!
W ćwierćfinale kielczanie zagrają ze zwycięzcą meczu Cracovia - Zagłębie Lubin. Spotkania tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane 25 października i 29 listopada.