Korona wygrała z Cracovią 3:0

/Dor, saw/
Radość po bramce Jakuba Żubrowskiego.
Radość po bramce Jakuba Żubrowskiego. Dorota Kułaga
W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na Kolporter Arenie z Cracovią 3:0.

Korona Kielce – Cracovia Kraków 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Żubrowski 34, 2:0 Maciej Górski 86, 3:0 Jacek Kiełb 88.
Korona: Borjan – Rymaniak Ż, Dejmek, Kwiecień Ż, Grzelak – Możdżeń, Żubrowski (83. Marković) – Abalo Ż, Kiełb, Palanca (87. Kotarzewski) – Micanski (77. Górski).

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki CZ [8], Polczak, Wołąkiewicz (79. Szczepaniak), Jaroszyński – Dąbrowski, Budziński Ż, Vestenicky, Cetnarski Ż (20. Deleu) – Michalik (46. Jendrisek), Piątek.

Sędziował: Szymon Marciniak z Płocka. Widzów: 6328.

Jacek Zieliński, Cracovia: -Ta porażka bardzo boli (WIDEO)

Spotkanie Lotto Ekstraklasy odbyło się na nowej murawie, wymienionej pod kątem czerwcowych Mistrzostw Europy do 21 lat.
Korona mogła mieć wymarzony początek meczu. W 8 minucie błąd popełniła defensywa Cracovii. Gdy Dani Abalo wyszedł sam na sam, został sfaulowany przez Jakuba Wójcickiego. Decyzja arbitra – rzut karny dla Korony i czerwona kartka dla Wójcickiego. Tak więc kielczanie grali z przewagą jednego zawodnika.

Maciej Bartoszek, Korona: - Graliśmy cierpliwie i konsekwentnie (WIDEO)

Do karnego podszedł Jacek Kiełb, który w poprzednich spotkaniach imponował skutecznością. Zmylił wprawdzie Grzegorza Sandomierskiego, ale …trafił w słupek. Korona nie objęła więc prowadzenia.

Przez kolejne minuty trwał napór gospodarzy. Na mocne strzały z dystansu decydowali się Rafał Grzelak i Mateusz Możdżeń, a na indywidualne akcje Miguel Palanca. Brakowało jednak precyzji.

Jacek Kiełb, Korona: -Byłem pewny tego karnego... (WIDEO)

Cracovia skupiała się na defensywie, na rozbijaniu ataków Korony. Żeby wzmocnić defensywę, trener Jacek Zieliński desygnował do gry Deleu. Zastąpił on ofensywnego pomocnika Mateusza Cetnarskiego.

W 34 minucie na Kolporter Arenie zapanowała wielka radość. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Żubrowski, wychowanek Korony. Kapitalna bramka. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. To gol, który z pewnością będzie kandydował do miana bramki kolejki.

Jakub Żubrowski: -To była szybka decyzja (WDIEO)

W doliczonym czasie gry bliski podwyższenia wyniku był Dani Abalo, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. A kolejny groźny strzał najlepszego w pierwszej połowie w ekipie Korony Jakuba Żubrowskiego z trudem obronił Sandomierski.
Po przerwie Cracovia starała się częściej wyprowadzać kontrataki. W 52 minucie w polu karnym przewrócił się Krzysztof Piątek, ale sędzia uznał, że piłkę czysto zabrał mu Bartosz Kwiecień.

Maciej Górski: -Grzechem byłoby nie wygrać (WIDEO)

Korona miał przynajmniej cztery okazje, po których powinna podwyższyć wynik. Między innymi w 80 minucie wprowadzony chwile wcześniej Maciej Górski dostał świetne podanie od Bartosza Rymaniaka. Był sam na sam, ale jego uderzenie obronił Sandomierski.
Strzelali także Abalo, Palanca, Możdżeń. Dopiero w 86 minucie po akcji Abalo piłkę pod poprzeczką bramki Sandomierskiego umieścił Maciej Górski. A w 88 minucie ładny strzał przy słupku oddał Jacek Kiełb i było 3:0. W 90 minucie bliski wepchnięcia piłki do bramki był Jakub Kotarzewski, ale na drodze stanął słupek.

Piotr Malarczyk: -Chętnie wracam, tutaj mam rodzinny dom (WIDEO)