Radek Dejmek: - Szacunek dla naszych kibiców

dor
Kapitan Radek Dejmek (z lewej) po meczu z Górnikiem Zabrze. Z prawej Bartosz Rymaniak. Korona Kielce
- Szanujemy ten punkt - mówił po piątkowym remisie 3:3 z Górnikiem Zabrze Radek Dejmek, kapitan Korony Kielce. Była to 13. kolejka Lotto Ekstraklasy

Dlaczego początek meczu był tak słaby w Waszym wykonaniu?

Ciężko powiedzieć. Zupełnie nie graliśmy tego, co było ustalane przed meczem. Wiedzieliśmy, że Górnik będzie nas wysoko atakował, mieliśmy grać prostą piłkę od tyłu, a popełnialiśmy szkolne błędy i straciliśmy trzy gole.

W przerwie była ostra rozmowa?

Trener stanowczo powiedział, że nie może to tak wyglądać, dał nam kolejne wskazówki i po przerwie było dużo lepiej. Wyszliśmy na tę część gry inaczej nastawieni. Można powiedzieć, że dyktowaliśmy warunki gry. Wyrównaliśmy, a gdyby sędzia przedłużył mecz o kolejnych kilka minut, to byłaby szansa na odniesienie zwycięstwa.

Pod względem fizycznym po przerwie zdominowaliście Górnika. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek po meczu napisał na Twitterze, że nikt nie biega teraz tak, jak Korona.

Rzeczywiście, czuliśmy się bardzo dobrze. Szkoda, że mecz nie trwał dłużej (śmiech). Ale ten remis trzeba uszanować, bo wywalczyliśmy go na boisku mocnego rywala. Pokazaliśmy charakter, szacunek dla drużyny. Nie jest łatwo wyciągnąć ze stanu 1:3 do 3:3 na boisku Górnika. Dziękujemy też naszym kibicom, których ponad 700 przyjechało do Zabrza. Byli dla nas dużym wsparcie. Słyszeć swoich kibiców w Zabrzu, gdzie jest ponad 20 tysięcy osób na meczu, to rzadkość. Dlatego szacunek dla nich za to wsparcie.

Teraz przed Wami dwa trudne wyjazdy - w Pucharze Polski zagracie w Lubinie, a w poniedziałek w ekstraklasie z Lechią.

Trudne wyjazdy, ale wierzymy, że będą udane.

(Źródło:gk24.pl)