Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Piotr Świerczewski w pojedynku z piłkarzem Jastrzębia.

Piotr Świerczewski w pojedynku z piłkarzem Jastrzębia. ©S. Stachura

Korona wygrała z GKS Jastrzębie 3:1 na sztucznej nawierzchni w Świerklanach. Kowalewski ma jutro dać odpowiedź.

11 zdjęć
    Przejdź do galerii

Trening Kolportera Korony

Link do głównego zdjęcia

©S. Stachura

W pierwszym w tym roku sparingu przebywający na obozie w Kamieniu koło Rybnika piłkarze Kolportera Korony Kielce wygrali z GKS Jastrzębie 3:1 (2:1).
    Mecz odbył się boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świerklanach.

Kolporter Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:1 (2:1), Bonin 40, Robak 44, Celeban 55 - Małkowski 38.
    Kolporter Korona, pierwsza połowa: Cierzniak - Kuś, Hernani, Skerla, Bednarek - Zganiacz, Świerczewski, Hermes - Bonin, Robak, Edi Andradina. Druga połowa: Mielcarz - Celaban, Drzymont, Trzeciakiewicz, Rutka - Sobolewski, Nowak, Wilk, Kaczmarek - Kowalczyk, Gajtkowski.

Pierwszoligowcy rozpoczęli w nietypowym ustawieniu, bo z trzema napastnikami. W pomocy zagrało trzech piłkarzy, którzy z reguły operują w środku - Hermes, Mariusz Zganiacz i Piotr Świerczewski. GKS zdobył prowadzenie po błędzie naszych obrońców. Po niespełna trzech minutach było już jednak 1:1, gdy po zespołowej akcji Grzegorz Bonin pokonał bramkarza. "Bonio" już wcześniej miał dwie znakomite okazje. Korona wyszła na prowadzenie po ładnej akcji - Marcin Robak wykorzystał podanie Bonina.
    Po przerwie trener Zieliński wymienił całą jedenastkę, ale Korona nadal miała przewagę. W 55 minucie została ona udokumentowana golem. Paweł Sobolewski dośrodkował z wolnego, a Piotr Celeban musnął piłkę głową.

Sparing oglądał wiceprezes Paweł Janas, który pracuje nad transferami. Nic się nie zmieniło w sprawach bramkarza Wojciecha Kowalewskiego i Kolumbijczyka Manuela Arboledy z Zagłębia Lubin. Arboleda ma kłopoty z wizą i nie wrócił jeszcze do Polski. Janas rozmawiał natomiast z Kowalewskim. - W sobotę ma dać odpowiedź, czy przystaje na nasze warunki. Jeśli tak, pojedzie z nami do Hiszpanii - powiedział Janas.

Dziś Korona wraca do Kielc. W poniedziałek ruszy na obóz do Hiszpanii. W Huelvie kielczanie będą do 30 stycznia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.