KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał sparing z Wisłą Sandomierz

Rafał Soboń
Szkoleniowiec KSZO dał odpocząć podstawowym graczom, którzy w sobotę rozegrali 120 minut pucharowego meczu z I-ligową Pogonią Siedlce. W pierwszym składzie nie brakowało więc młodzieżowców.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Stróżak 27, 1:1 Paweł Czajkowski 73, 2:1 Łukasz Jamróz 75, 3:1 Jakub Kapsa 86.

KSZO: Wierzgacz – Mężyk, Wochniak, Pietrasiak, Niziołek – Gil, Mianowany, Burzyński, Łokieć – Madej – Bełczowski oraz Podstolak, Mąka, Nogaj, Jamróz, Łatkowski, Mikołajek, Czajkowski, Kapsa.

W 22 minucie goście dali znak ostrzegawczy, gdy po stracie Burzyńskiego, na raty uderzali gracze Wisły, ale ostatni z egzekutorów uczynił to będąc na spalonym. Pięć minut później, po kolejnym błędzie obrony KSZO ten sam zawodnik wpisał się już na listę strzelców.

Po zmianie stron, do 73 minuty utrzymywało się prowadzenie gości. Wówczas jednak dośrodkowanie Kapsy na raty wykończył Czajkowski, a już w kolejnej akcji, wrzutkę z lewego skrzydła na bramkę dającą prowadzenie zamienił Jamróz. Wynik ustalił na cztery minuty przed końcem meczu Kapsa, który dobił z najbliższej odległości strzał Mąki z rzutu wolnego.

Niestety, podczas sparingu kolejny gracz KSZO opuścił plac gry z kontuzją. Tym razem uraz stawu kolanowego przytrafił się Damianowi Nogajowi. Tym samym dołączył do Michała Stachurskiego (skręcony staw skokowy), Kamila Dziadowicza (złamana kość strzałkowa) i Tomasza Persony (uraz stawu kolanowego).