Drużyny z powiatu kazimierskiego rozegrają regionalne mecze derbowe w klasie A

(KAR)
Nidzica Dobiesławice zmagania w rundzie  wiosennej rozpoczęła od remisu z Piastem Osiek
Nidzica Dobiesławice zmagania w rundzie wiosennej rozpoczęła od remisu z Piastem Osiek Kamil Markiewicz
W weekend zainaugurowana została runda rewanżowa w drugiej grupie klasy A. Jawornik Gorzków zremisował u siebie z Agricolą Łoniów 2:2, po golach Marcina Szlembarskiego. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Druga nasza drużyna Nidzica Dobiesławice zremisował z Piastem Osiek także 2:2. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Dla Nidzicy dwukrotnie trafiał Patryk Pietrzyk.

Nasze drużyny nie były zadowolone z remisów. Ekipa z Gorzkowa wygrywała 2:1 do 87 minuty. Zespół z Dobiesławic także dwukrotnie prowadził. Drugiego gola stracił w 44 minucie.

Przed naszymi zespołami lokalne derby. W niedzielę, o godzinie 15, rozegrają one mecze 17. kolejki. Jawornik podejmował będzie Wisłę Nowy Korczyn, a Nidzica zagra na wyjeździe z Zorzą Tempo Pacanów.

Spośród niedzielnych rywali naszych drużyn lepiej piłkarską wiosnę rozpoczęła Wisła, która rozgromiła u siebie Alit II Ożarów 4:1. Zorza Tempo doznała wyjazdowej porażki z wiceliderem rozgrywek Świtem Ćmielów 1:4.

Ciekawie zapowiada się mecz w Gorzkowie. Jawornik po 16. kolejkach plasuje się na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Jego rywal, drużyna z Nowego Korczyna ma o 6 punktów więcej i zajmuje piątą pozycję. W spotkaniu w Pacanowie faworytem będą gospodarze. Zorza Tempo z 28 punktami na koncie jest czwarta. Nidzica ma 12 punktów, dzięki którym plasuje się na czternastej pozycji.