Granat Skarżysko-Kamienna wygrał ze Stalą Kunów (zdjęcia)

Piotr Stańczak
Granat Skarżysko-Kamienna wygrał ze Stalą Kunów w meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Granat Skarżysko-Kamienna – Stal Kunów 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Grzejszczyk 41, 2:0 Tomasz Szmalec 46, 3:0 Artur Kuliński 56, 3:1 Albert Pocheć 77, 4:1 Krzysztof Rzeszowski 80.

Granat: Michalski – Ozan, Chatys, Polakowski, Dulęba (64. Orlikowski) – Rzeszowski, Wojna, Rogoziński, Grzejszczyk (71. Głowaczewski) – Kuliński, Szmalec (78. Suligowski).

Stal: Sobański – Ronduda (70. Witek), Cieślik, Kowalski, Dębniak – Sekuła (46. Kaczor), Cholewiński (55. Pocheć), Ostrowski (75. Wodnicki), Kwapisz – Jałocha, Dynarek.

Sędziował: Tomasz Olszak.

Granat udanie przywitał się w tej rundzie z własnymi kibicami, trenerski debiut w Skarżysku mile będzie wspominał także Mariusz Arczewski. Przełomowe dla losów pojedynku okazały się: końcówka pierwszej oraz początek drugiej połowy. Prowadzenie dał Granatowi Mariusz Grzejszczyk po strzale z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza Stali i zatrzepotała w siatce. Debiutanckiego gola w Granacie uzyskał z kolei Tomasz Szmalec, kielczanin, który ostatnio grał w klubie Wolni Kłaj w małopolskiej lidze okręgowej. Był jednym z wyróżniających się graczy w ekipie gospodarzy.

Kunowianie dzielnie stawiali czoła Granatowi przez prawie całą pierwszą połowę. Najlepszą okazję strzelecką z ich strony miał przy stanie 0:0 Bartłomiej Kwapisz. Jego uderzenie efektownie obronił bramkarz miejscowych Przemysław Michalski, który powrócił do gry po kontuzji.

Artur Kuliński (z lewej) zdobył dla Granatu trzecią bramkę w meczu ze Stalą. Obok kunowianin Bogusław Cieślik. Fot. Piotr Stańczak