Jawornik Gorzków i Nidzica Dobiesławice zakończyły sezon

(KAR)
W sobotę, rozegrana została ostatnia kolejka spotkań grupy drugiej klasy A w tym sezonie.

W meczu z udziałem Nidzicy Dobiesławice padło aż czternaście bramek. Nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z rezerwami Alitu Ożarów. W 10 minucie ekipa z Dobiesławic objęła prowadzenie, po golu Przemysława Nowaka. Niestety później do głosu doszli gospodarze, który w 10 minut zdołali zdobyć trzy bramki. Dawida Kowalskiego pokonali Piotr Jastrzębski, Grzegorz Pękalski i Grzegorz Kwiatkowski. W 37 minucie Łukaszowi Półtorakowi udało się strzelić kontaktowego gola. W pierwszej połowie padło pięć bramek. Okazało się, że był to dopiero początek strzeleckiego festiwalu. Dla Nidzicy gole na 4:3 strzelił Bartosz Jasionka, na 7:4 Grzegorz Tomczyk i na 7:5 Bartosz Jesionka, który w sumie w tym pojedynku zdobył trzy bramki. Gospodarze dołożyli jeszcze sześć trafień i ostatecznie zwyciężyli aż 9:5. Gole dla Ality strzelali Piotr Jastrzębski, Grzegorz Pękalski, Bartłomiej Barszcz, Michał Maziarz i dwa Paweł Maziarz.

Drugi nasz zespół - Jawornik Gorzków pokonał na własnym boisku Zorzę Tempo Pacanów 2:0. W 44 minucie bramkę zdobył Daniel Zapart, a w 77 minucie Arkadiusz Niedźwiedź.

Mistrzem ligi został Gród Wiślica, który wywalczył awans do klasy okręgowej. Zgromadził on 63 punkt. Gród wyprzedził o 2 punkty drugi LZS Samborzec i trzeci Świt Ćmielów. Nidzica rozgrywki zakończyła na jedenastej pozycji, a Jawornik na dwunastej. Obie nasze drużyny zdobyły po 29 punktów. Dzięki temu, że Spartakus Aureus Daleszyce utrzymał się w trzeciej lidze, zespół Gorzkowa utrzymał się w rozgrywkach. W innym wypadku musiałby o to walczyć w barażach. Z ligi spadają Spartakus Aureus II Daleszyce i Zryw Zbigniewice.