Korona II Kielce wygrała z Alitem Ożarów

W akcji Piotr Rogala strzelec dwóch goli dla Korony.
W akcji Piotr Rogala strzelec dwóch goli dla Korony. Sławomir Stachura
Korona II Kielce wygrała z Alitem Ożarów w meczu IV ligi świętokrzyskiej.

Korona II Kielce – Alit Ożarów 6:1 (5:0)

Bramki: 1:0 Piotr Rogala 2, 2:0 Michał Smolarczyk 19, 3:0 Adrian Uniat 27, 4:0 Rogala 39, 5:0 Vladislavs Gabovs 43, 6:0 Piotr Poński 63, 6:1 Michał Kamiński 74.

Korona II: Otczenaszenko – Kallaste (65. Kolasa), Cedro, Bednarski, Gabovs – Rogala, Stachura, Kotarzewski, Uniat (70. Jasiak) – Słaby (59. Pietras), Smolarczyk (49. Poński).

Alit: Żytniewski – Ziemniak, Zdybski, Kiliański (46. Skrobisz), K. Ziółkowski – Hołody (46. Cholewiński), Kamiński, Kwiecień (70. P. Czerwonka), Kosno (67. Hura) – Szostak, Mażysz.
Sędziował: Jacek Kubicki.

Rezerwy Korony rozstrzygnęły wynik meczu już w pierwszej połowie. – To było spotkanie bez większej historii, Alit nie był w stanie nam poważniej zagrozić, szkoda jedynie tej straconej bramki w drugiej połowie, kiedy prowadziliśmy już 6:0. Ogólnie jednak cieszymy się z bardzo udanej inauguracji rundy wiosennej – podsumował Paweł Czaja, szkoleniowiec kielczan. W jego ekipie na wyróżnienie zasłużył m.in. Piotr Rogala, który dwa razy trafił do siatki przeciwnika.

- Kielecki zespół wystąpił wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, moja drużyna w pierwszej połowie wyraźnie przestraszyła się przeciwnika, nie podjęła walki. Wynik rozstrzygnął się już po tej części. Cieszy natomiast to, że lepiej prezentowała się po przerwie – powiedział trener Alitu Piotr Chorab.