Olimpia Pogoń Staszów rozgromiła Moravię Morawica w czwartej lidze świętokrzyskiej

Piotr Stańczak
Krystian Rzepa (na pierwszym planie) dał staszowskiej Pogoni prowadzenie w meczu z Moravią Morawica. Archiwum/Piotr Stańczak
W pojedynku dziewiątej kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej Olimpia Pogoń Staszów pokonała u siebie Moravię Morawica 4:0 (1:0).

Olimpia Pogoń Staszów – Moravia Morawica 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Krystian Rzepa 20, 2:0 Adrian Uniat 58, 3:0 Jakub Majewski 69 z karnego, 4:0 Patryk Wąs 86.
Olimpia: Dudek – Fudalewski (82. Gruszka), Stawiak, Dutka, Koszela (30. Wąs) – Franus (70. Krzystyniak), Uniat (75. Nowak), Rzepa, Kargulewicz – Rozmysłowski, Majewski.
Moravia: P. Kubicki – Miszczyk, Detka, Koncewicz (65. Terech), Kozak – B. Młynarczyk, W. Młynarczyk, K. Kubicki, Zawadzki, Kraj – Kopyciński (65. Grzegorski).
Sędziował: Daniel Krajewski.

Zmiana szkoleniowca podziałała mobilizująco na staszowski zespół, który zainkasował kolejny komplet punktów. - Wynik oddaje to, co działo się na boisku. Pierwsza połowa była wyrównana, Gol dla nas ustawił natomiast grę po naszej myśli. Po zmianie stron już zdecydowanie dominowaliśmy – relacjonował Paweł Czaja, trener Olimpii Pogoń.

- Do przerwy mieliśmy dwie doskonałe okazje do zdobycia bramek, ale nie wykorzystali ich Michał Zawadzki oraz Wojciech Młynarczyk. Po błędzie stopera straciliśmy gola, tuż po zmianie stron następnego i to podcięło nam skrzydła. Nie powinniśmy tego meczu przegrać, dla mnie to niezrozumiałe – rozpamiętywał trener Moravii Marek Bęben.