Spartakus wygrał sparing z Czarnymi

/Dor/
Jedną z bramek dla Spartakusa Aureus zdobył Maciej Horna.
Jedną z bramek dla Spartakusa Aureus zdobył Maciej Horna. Archiwum prywatne
W meczu kontrolnym rozegranym w piątek w Woli Chorzelowskiej trzecioligowy Spartakus Aureus Daleszyce wygrał z czwartoligowymi Czarnymi Połaniec 4:2.

Spartakus Aureus Daleszyce – Czarni Połaniec 4:2 (3:0)

Bramki: Kamil Blicharski 4, Maciej Horna 20, Michał Jeziorski 43, Piotr Ostrowski 65 – Patryk Peret 55, Damian Skiba 85 z karnego.

Spartakus: Kołomański – Kaleta, Gębura, Skrzypek, Kobryń – Szmalec, Jeziorski, Horna, Papka, Blicharski – Kidoń oraz Prus, Ostrowski, Zdeb, Kaczmarek, Sitarz, Wołowiec, Sot

Czarni: Reczek – Ryguła, Załucki, Witek, Peret – Cecot, Meszek, Gilar, Wolan, Skiba - Kamiński oraz Muniak, Bandziorowski, Snopek.

-W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Agresywnie, ofensywnie, stworzyliśmy dużo bramkowych okazji. W drugiej pogubiliśmy, było trochę niefrasobliwości w obronie i straciliśmy dwie bramki. Ale sparing oceniam pozytywnie – powiedział Arkadiusz Bilski, trener zespołu z Daleszyc.

W Spartakusie Aureus testowany był bramkarz Patryk Prus, który ostatnio występował w czwartej lidze w Holandii. –To młodzieżowiec, chciałbym mu się przyjrzeć w jeszcze jednym sparingu – dodał trener Bilski.

Zagrali też Kamil Kobryń z rezerw Korony Kielce (jest bliski przejścia do Daleszyc) i Maciej Horna z Kotwicy Kołobrzeg (Spartakus Aureus chce go wypożyczyć).

-Pierwsza połowa wyglądała tak, jakbyśmy się nie przebudzili z zimowego snu. Po przerwie było dużo lepiej. Zdobyliśmy dwie bramki, mieliśmy jeszcze kolejne okazje – powiedział Tomasz Kiciński, trener Czarnych.

W jego zespole sprawdzani byli bramkarz Marcin Reczek i Piotr Gilar z Olimpii Pogoń Staszów, Patryk Peret z Gryfu Mielec. Z Czarnych odeszli natomiast Filip Krępa i Radosław Strojny.