Unia Sędziszów będzie chciała urwać punkty liderowi

Kamil Markiewicz

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Jarosław Owczarek strzelił gola dla Naprzodu Jędrzejów w czwartoligowym spotkaniu z Alitem Ożarów, wygranym przez ożarowski zespół 4:2. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie ©Kamil Markiewicz

Weekendowa kolejka czwartej ligi była udana dla ekip z powiatu jędrzejowskiego. Wszystkie odniosły zwycięstwa. Przed drużynami kolejne trudne spotkania.

Wierna Małogoszcz pokonała na własnym boisku Moravię Morawica 3:0. Gole dla małogoskiej drużyny strzelili Bartłomiej Wijas w 4. minucie, Bartłomiej Kraus w 30. minucie oraz Michał Bała w 75. minucie z karnego.

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła Unia Sędziszów, która pokonała w Brodach Kamienną 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 20 minucie Mateusz Rejowski.

Trzy punkty na własnym boisku zainkasował Naprzód Jędrzejów, który pokonał Alit Ożarów 4:2.
    Do przerwy gospodarze wygrywali 2:1, po bramkach w 13. minucie Mateusza Fryca i 44. minucie Jarosław Owczarka. W 76. minucie kolejne trafienie dołożył Fryc, a w 67. minucie wynik spotkania ustalił na 4:2 Filip Nawrot.

W weekend zespoły z powiatu jędrzejowskiego rozegrają mecze dwunastej kolejki. W sobotę, o godzinie 14, Wierna zagra na wyjeździe z Partyzantem Radoszyce. Pod znakiem zapytania w małogoskim zespole stoi gra zmagającego się w tym tygodniu z przeziębieniem Michała Bały oraz narzekającego na uraz Karola Stalmasińskiego. Na pewno zabraknie kontuzjowanego Jakuba Kosika. - W Radoszycach gra się trudno. Partyzant ma w swoich szeregach dobrych zawodników, więc spodziewamy się trudnej przeprawy - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.

W niedzielę, o godzinie 15, Naprzód zagra u siebie z Kamienną, a Unia podejmować będzie lidera rozgrywek Neptuna Końskie. W sędziszowskiej ekipie zabraknie pauzującego za żółte kartki Łukasza Winiarskiego. - Jesteśmy podbudowani dobrą grą, którą prezentowaliśmy zarówno w meczach z Naprzodem, jak i Kamienną. Bardzo bym chciał, aby udało nam się urwać punkty liderowi, tym bardziej, że gramy u siebie - powiedział Mariusz Kośmider, trener sędziszowskiej drużyny.