W Ożarowie derby, Alit II gra z OKS

Kamil Markiewicz
Mistrz jesieni OKS Opatów zremisował w wyjazdowym spotkaniu z MSS-Klonówka Masłów Lech Pustuła
W weekend zespoły z drugiej grupy klasy A zainaugurowały rundę rewanżową. Mistrz jesieni OKS Opatów niespodziewanie stracił punkty. Opatowski zespół zaledwie zremisował w wyjazdowym pojedynku z MSS-Klonówka Masłów 3:3. Do przerwy było 2:2. Bramki dla OKS zdobyli Rafał Kodyra, Damian Szewczyk i Radosław Ćwik.

Wyjazdowej porażki doznał Alit II Ożarów, który uległ Wiśle Nowy Korczyn 1:4. Do przerwy ożarowska drużyna przegrywała 1:3. Gola dla rezerw Alitu strzelił Grzegorz Kwiatkowski. Zdobywca bramki w 52 minucie otrzymał czerwoną kartkę za faul, która wykluczy go z gry w najbliższym pojedynku.

Meczu nie rozegrał UKS Baćkowice, który miał zmierzyć się w Iwaniskach z GKS Górno. Sędzia nie dopuścił do spotkania ze względu na zły stan boiska. Pojedynek zostanie rozegrany w nowym terminie, który na razie nie jest znany.

W niedzielę, o godzinie 15, nasze drużyny rozegrają mecze 17. kolejki. UKS podejmował będzie na boisku w Iwaniskach MSS-Klonówka. O tej samej porze do ciekawej konfrontacji dojdzie w Ożarowie, gdzie Alit II w powiatowych derbach zagra z OKS.

- Chcemy stoczyć bój o punkty z opatowskim zespołem. Aby powalczyć o zwycięstwo musimy poprawić swoją grę, która w meczu z Wisłą nie wyglądała dobrze. Wiemy, że opatowski zespół, który stracił punkty w pierwszej wiosennej kolejce przyjedzie do nas walczyć o komplet punktów. Mam nadzieję, że skutecznie im w tym przeszkodzimy - powiedział Piotr Ożóg, trener rezerw Alitu.

- W każdym meczu chcemy zwyciężyć. Podobnie będzie w Ożarowie. Nie traktujemy tego meczu wyjątkowo, ze względu na derby. To dla nas kolejny pojedynek, który musimy wygrać - mówił Maciej Zygadło, kierownik opatowskiej drużyny.

Alit II zagra bez pauzującego za czerwoną kartkę Grzegorza Kwiatkowskiego. OKS wystąpi w komplecie.