Wierna Małogoszcz wygrywa drugi raz z rzędu. W sobotę pokonała Olimpię Pogoń Staszów

Piotr Stańczak
Archiwum
W spotkaniu 8. kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej Wierna Małogoszcz pokonała u siebie Olimpię Pogoń Staszów 1:0.

Wierna Małogoszcz - Olimpia Pogoń Staszów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Karol Krzyżyk 76.
Wierna: Gugulski – Malinowski (68. Bugno), Bała, Mi. Kołodziejczyk, Krzeszowski – Foksa, Czarnecki, Ma. Kołodziejczyk, Wijas (86. Miśta) – Krzyżyk, Kraus (75. Stalmasiński).
Olimpia: Dudek - Dutka, Baczewski, Fudalewski (85. Nowak), Koszela (78. Krzystyniak) - Rzepa, Walasek, Uniat, Rozmysłowski (55. Kargulewicz) - Franus, Majewski.
Sędziował: Paweł Wysocki.

Wierna wygrała drugi mecz z rzędu nie tracąc bramki. - To był dla nas trudny pojedynek, stał na dobrym poziomie. Do przerwy nie wykorzystaliśmy wielu okazji strzeleckich, po przerwie drużyna ze Staszowa nas przycisnęła. Jedna i druga ekipa przyzwoicie spisała się w defensywie. Gola dała nam akcja w 76 minucie. Bartłomiej Wijas dokładnie zagrał w pole karne rywala do Karola Krzyżyka, ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni – relacjonował Mariusz Lniany, szkoleniowiec Wiernej.

- To był najlepszy mecz Pogoni, jaki miałem okazję obserwować. Sprawiedliwy byłby remis, ale nas zawodziła skuteczność - mówił Paweł Czaja, trener Olimpii Pogoń.