UKS Baćkowice w klasie A (WIDEO)

Kamil Markiewicz [email protected]
Tak zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego z Baćkowic, po niedzielnym meczu barażowym, fetowali pierwszy w dwuletniej historii klubu awans do klasy A. Kamil Markiewicz
Uczniowski Klub Sportowy Baćkowice, który działa od dwóch lat osiągnął historyczny sukces, którym jest awans do klasy A.
Radości z awansu nie kryli wójt Baćkowic Marian  Partyka (z lewej), prezes klubu Krzysztof Grzyb (w środku) i kibic Stanisław Wójcicki.

Radości z awansu nie kryli wójt Baćkowic Marian Partyka (z lewej), prezes klubu Krzysztof Grzyb (w środku) i kibic Stanisław Wójcicki.

Uczniowski Klub Sportowy osiągnął najlepszy wynik w dwuletniej działalności. Spotkanie w Iwaniskach oglądała liczna grupa kibiców wraz z wójtem Baćkowic

Przed niedzielnym, rewanżowym spotkaniem barażowym o grę w klasie A, zespół z Baćkowic miał sporą zaliczkę. Przed tygodniem wygrał on w Koprzywnicy z Arką 5:2. Dwa gole strzelił Marcin Kargul, a po jednym Krystian Czaja, Mariusz Kadela i Bartosz Siwoń.
Na drugi mecz tych drużyn do Iwanisk, gdzie UKS podejmował Arkę, przyjechała liczna grupa kibiców. Do przerwy nastroje nie były dobre, ponieważ nasza drużyna przegrywała 0:1, po golu w 30 minucie Wojciecha Ciacha. Tuż po przerwie wyrównującego gola strzelił Marcin Kotaś. W 70 minucie UKS na prowadzenie wyprowadził Bartosz Siwoń, a w 90 minucie kropkę nad "i" postawił Karol Kryściak, który zdobył bramkę zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3:1. W dwumeczu zespół z Baćkowic okazał się lepszy i wywalczył pierwszy w dwuletniej historii klubu awans do klasy A. - Mecz od początku nie potoczył się po naszej myśli. Mieliśmy dużą zaliczkę z pierwszego spotkania, więc nie obawialiśmy się o końcowy wynik. Zdobywając wyrównującą bramkę przesądziliśmy o losach awansu - mówił Adrian Czaja, grający trener UKS.

Mecz oglądał także wójt gminy Baćkowice Marian Partyka. - Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem. Piłkarze dali nam ogromną radość zwycięstwem i awansem. Dziękuję zespołowi za ogromną ambicję, którą pokazywali - powiedział.

Awans drużyna zadedykowała prezesowi klubu Krzysztofowi Grzybowi, który w niedzielę obchodził 40 rocznicę urodzin. - To wielki sukces i radość. To znakomity prezent dla mnie. Trzeba podkreślić, że UKS, to nie tylko drużyna seniorów. Trenują u nas także młodzi chłopcy oraz dziewczynki - mówił prezes klubu.

UKS wiosną rozgrywała mecze w Iwaniskach, ponieważ jego boisko w Nieskurzowie przechodziło remont. Modernizacja obiektu wciąż nie jest zakończona. Włodarze gminy zapewniają, że będzie on gotowy na inaugurację nowego sezonu.

Fragment niedzielnego meczu barażowego. W środku kapitan zespołu z Baćkowic Marcin Kargul, który w tym sezonie strzelił 16 goli.