Zamieszanie w Kunowie. Komplet wyników drugiej grupy A klasy

Dorota KUŁAGA [email protected]
W 62 minucie meczu w Kunowie piłkarze Zrywu zeszli z boiska. Taką decyzję podjął grający trener Wojciech Ciach (z lewej), który walczy o piłkę z Rafałem Kaczorem. Zdjęcia Rafał Soboń
Zawodnicy Zrywu w 62 minucie zeszli z boiska. W drugiej grupie A klasy liderem została Klimontowianka

Jarosław Jałocha, trener Stali Kunów:

- W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr, mecz był wyrównany. W 44 minucie zdobyliśmy bramkę z rzutu karnego, jedenastka została podyktowana po ewidentnym faulu na Kamilu Haraźnym. Po przerwie wygrywaliśmy, bo graliśmy z przewagą jednego zawodnika. W 62 minucie goście z niezrozumiałych powodów zeszli z boiska.

Piłkarze dotychczasowego lidera Zrywu Zbigniewice po godzinie gry przegrywali w Kunowie ze Stalą 0:1. W 62 minucie zeszli z boiska, niezadowoleni z pracy arbitra. W tej sytuacji na pierwsze miejsce w tabeli awansowała Klimontowianka.

Wisła Nowy Korczyn - Klimontowianka Klimontów 2:6 (0:3), Paweł Zieliński 51, Paweł Niedziela 56 - Mateusz Farian 31 z karnego, 65 z karnego, 84, Łukasz Chwała 33, Karol Wójciak 45, Łukasz Pyszczek 78.

Klimontowianka: Karcz (85 Bogdański) - Borycki (82 T. Chwała), Farian, Kosiór, Sudy - K. Pyszczek - Krawczyk, Ł. Chwała, Szymański (78 Grosicki) - Wójciak, Ł. Pyszczek.
Od 30 minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Łukasz Misiewicz otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

WYGRANA Z DEDYKACJĄ

Kamienna Brody - Zorza Tempo Pacanów 6:0 (2:0), Tomasz Wójcik 62, 77, Artur Góra 24, Jakub Dąbrowski 37, Krzysztof Synowiec 55, Jakub Nowocień 75.
Kamienna: D. Bidziński - Stępień, Niewczas, Jop, Sałata (78 A. Bidziński) - Nowocień, Bracik (51 Gralec), Sęga, Góra (43 Synowiec) - Dąbrowski (66 Garbala), Wójcik.

- To był mecz do jednej bramki. Gdyby nasi zawodnicy zachowali zimną krew w kilku innych sytuacjach, wynik byłby jeszcze wyższy. Zwycięstwo drużyna dedykuje Piotrkowi Bracikowi, który doznał poważnej kontuzji. Ze złamanym żebrem został odwieziony do szpitala - powiedział Mirosław Piątek, kierownik drużyny Kamiennej.

Klonówka Masłów - OKS Opatów 2:4 (2:2), Maciej Kwiatkowski 10, Przemysław Kupis 13 - Piotr Frańczak 19, Sebastian Rusak 30, Daniel Dzietko 60, Karol Dziadowicz 80.

OKS: Sałagan - Partyka, Curyło, Nowacki, Łowicki - Rusak, Gardynik, Kroczek (50 Dzietko), Marcjan (50 Żelazowski) - Cybula (72 K. Dziadowicz), Frańczak (82 M. Dziadowicz).
ZRYW ZSZEDŁ Z BOISKA

Stal Kunów - Zryw Zbigniewice 1:0 (1:0), Patryk Frańczak 44 z karnego.
Stal: Kania - Frańczak, R. Haraźny, K. Haraźny, Kwapisz - S. Łapa (55 Kasprzyk), D. Łapa, R. Jałocha, Kostrzewa - Kaczor, Podsiadło.
Zryw: M. Manjak - Jońca, Godek, Ciach, Ćwiertnia - Polit, Kubicki, P. Manjak, Biało - Lipiec, Papka.

Gospodarze prowadzili 1:0 po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Patryk Frańczak. W 62 minucie grający trener gości Wojciech Ciach kazał drużynie zejść z boiska. - Od 30 minuty graliśmy w "dziesiątkę", inni zawodnicy też zostali wykartkowani. Mamy żal do sędziów o to, że tak prowadzili to spotkanie - mówił Adam Jońca, prezes Zrywu.

Wszystko wskazuje na to, że Stal otrzyma walkower za to spotkanie. Decyzję w tej sprawie podejmie Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Świt Ćmielów - GOKiS Masłów 4:1 (4:0), Karol Polit 14, 23, Marcin Furtowicz 8 z karnego, Mariusz Wanat 32 - Daniel Kobus 49.
Świt: Korpikiewicz - Grabowski, Cielebąk, Rutkowski, Giemza (65 Relikowski) - Polit, Świć (55 Nowak), Wanat, Łasicki (65 Kmera) - R. Barański (90 Połetek), Furtowicz.

- Wreszcie zagraliśmy skutecznie. Bardzo szybko zapewniliśmy sobie wysokie prowadzenie w tym meczu, a po przerwie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Dzięki temu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem - powiedział Rafał Barański, grający trener Świtu.

Agricola Łoniów - Star Starachowice 2:2 (0:2), Paweł Drach 60, Mateusz Kiliański 87 - Patryk Jackowski 15, Piotr Dudek 30.
Agricola: Meszek - Antonik, R. Kołacz, Nowak, Dybus - Pruś (80 Kiliański), Dzieciuch, Pawłowski (85 Orłow), Drach - Szmuc, Zbirada (82 Zeżuła).
Star: Myszka - Klepacz, Francuz, Pocheć (75 Kosztowniak), Jackowski - Krawczyk, Ochocki, Jezulin (25 Orczyk), Dudek - Drabik, Żak.

Piast Osiek - Baszta Rytwiany 3:0 (0:0), Piotr Pikus 55, 65, Marcin Urbański 70.
Piast: Reczek - Bąk, Kołek, Gregorowicz, Kotlarz - Kot (46 Dąchur), Janas (75 Bień), Ryński, Cebula - Urbański, Brożyna (50 Pikus).

Strzelcy: 9 - Tomasz Wójcik (Kamienna), 7 - Cezary Zarzycki (GOKiS), 6 - Mateusz Farian (Klimontowianka), 5 - Karol Wójciak (Klimontowianka).