Awans Hiszpania z Łagowa, Chorwacja z Daleszyc i Turcja z Bielin

Kamil Markiewicz
W poniedziałek, w Bielinach, ostatnie mecze fazy grupowej rozegrały zespoły z grupy D. Wszystkie z czterech spotkań były bardzo zacięte.

W pierwszym meczu spotkały się Turcja z Bielin oraz Hiszpania z Łagowa, która po pierwszych pojedynkach prowadziła w tabeli. Turcja do przerwy wygrywała 2:0, po golach Szymona Kwiatka i Bartłomieja Gałki. Na początku drugiej połowy kontaktową bramkę dla Hiszpanii zdobył Jakub Jaskuła. Przez całe spotkanie toczył się zacięty bój. O wyniku zadecydowała jedna z ostatnich akcji. Po zagraniu z rzutu wolnego piłkę otrzymał Bartłomiej Czajkowski, który strzałem z 20 metrów umieścił ją w bramce rywali dając, swojej drużynie remis i cenny punkt. - Mówiąc szczerze strzeliłem, jak najmocniej w kierunku bramki. Moje uderzenie okazało się celne - skomentował strzelec drugiej bramki dla Hiszpanii.

- Przez większość meczu przeważaliśmy. Niestety na początku i pod koniec drugiej połowy straciliśmy bramki, co zadecydowało o końcowym wyniku - mówił Szymon Kwiatek, zdobywca bramki dla Turcji.

Nie mniej emocjonujące było drugie spotkanie pomiędzy Chorwacją z Daleszyc, a Czechami z Woli Jachowej. Ci drudzy w końcówce meczu zdobyli bramkę, ale nie została ona uznana, ponieważ została zdobyta z pozycji spalonej. Ostatecznie pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. - Przeciwnicy podobnie, jak my nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Cieszy remis, który zapewnił nam awans do kolejnego etapu turnieju - skomentował Kacper Kobryń, kapitan Chorwacji.

Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) - Czechy (Gimnazjum Wola Jachowa) 0:0

- Daliśmy z siebie wszystko. Szkoda, że bramka, którą zdobyliśmy nie została uznana - mówił Konrad Osuch, kapitan Czech.

W trzecim spotkaniu Turcja i Czechy walczyły o zwycięstwo, które dawało awans do kolejnej fazy rozgrywek. Udało się to bielińskim Turkom, który zwyciężyli 3:0.

Turcja (Gimnazjum Bieliny) - Czechy (Gimnazjum Wola Jachowa) 3:0

- Pierwsza połowa była wyrównana. Oba zespoły miały okazję do zdobycia bramek. Po przerwie narzuciliśmy przeciwnikom swój styl gry. Po strzeleniu pierwszego gola grało nam się dużo lepiej i pewnie zwyciężyliśmy - powiedział Dawid Bęben, zdobywca dwóch bramek dla Turcji.

W ostatnim meczu Hiszpania i Chorwacja walczyło o pierwsze miejsce w grupie. Zwyciężyli łagowscy Hiszpanie 1:0, po trafieniu Jakuba Jaskuły.

Hiszpania (Gimnazjum Łagów) - Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) 1:0

Do 1/8 finału MiniEuro 2016, oprócz Hiszpanii i Chorwacji, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie D, awans uzyskała także Turcja, która zajęła trzecie miejsce w grupie D. Ma ona lepszy bilans od Anglii (Gimnazjum numer 1 Strawczyn) z grupy B oraz Polski (Gimnazjum Bukowa) z grupy C.

W poniedziałek, w Bielinach świetny popis dopingowania dali kibice Hiszpanii z Łagowa, Chorwacji z Daleszyc i Turcji z Bielin. Piłkarscy fani dwóch pierwszych drużyn połączyli siły i razem wspierali swoje zespoły.

We wtorek, rozstrzygnięta zostanie grupa E. Jej mecze rozegrane zostaną na stadionie w Ożarowie.

Program wtorkowych spotkań grupy E: Irlandia (Gimnazjum Ożarów) - Belgia (Gimnazjum numer 1 Starachowice), godz. 9, Szwecja (Gimnazjum Bidziny) - Włochy (Gimnazjum numer 2 Starachowice), godz. 10.15, Irlandia - Włochy, godz. 11.20, Belgia - Szwecja, godz. 12.30.

Wyniki poniedziałkowych meczów grupy D: Turcja (Gimnazjum Bieliny) - Hiszpania (Gimnazjum Łagów) 2:2 (2:0), Szymon Kwiatek, Bartłomiej Gałka - Jakub Jaskuła, Bartłomiej Czajkowski; Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) - Czechy (Gimnazjum Wola Jachowa) 0:0; **Turcja (Gimnazjum Bieliny) - Czechy (Gimnazjum Wola Jachowa) 3:0 (0:0), Dawid Bęben 2, Dawid Krzysiek; Hiszpania (Gimnazjum Łagów) - Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) 1:0 (1:0), **Jakub Jaskuła.

1. Hiszpania 3 7 6-3
2. Chorwacja 3 4 1-1
3. Turcja 3 4 5-3
4. Czechy 3 1 1-6

Najlepsi strzelcy: 7 - Kamil Uciński (Rosja), 4 - Damian Parszewski (Rosja), Ernest Banasik (Niemcy), 3 - Maksym Kaczmarski (Portugalia), Igor Ogonowski (Walia), Cezary Nawrot (Walia), Jakub Świercz (Rosja), Jakub Jaskuła (Hiszpania).