Minieuro 2016. Irlandia Północna gra dalej, Niemcy już odpadły

Kamil Markiewicz
Tomasz Lichosik (z lewej) zdobył bramkę dla Irlandii Północnej z Włoszczowy w  spotkaniu z Francją z Małogoszcza.
Tomasz Lichosik (z lewej) zdobył bramkę dla Irlandii Północnej z Włoszczowy w spotkaniu z Francją z Małogoszcza. Kamil Markiewicz
W tym tygodniu rozegrane zostały mecze 1/8 finału turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. Do tego etapu rozgrywek dotarły dwa nasze zespoły.

W piątek, 20 maja, w Strawczynku, Irlandia Północna (Gimnazjum numer 1 Włoszczowa) zmierzyła się z Francją (Gimnazjum Małogoszcz). Awans do ćwierćfinału uzyskała włoszczowska drużyna, która zwyciężyła 2:1, po trafieniach Adama Kubicza i Tomasza Lichosika.

- Mamy nadzieję na grę w finale. Uważam, że mieliśmy przewagę w tym spotkaniu i zasłużenie wygraliśmy. Końcówka była emocjonująca. Broniliśmy korzystnego wyniku całym zespołem - skomentował Adam Kubicz, zdobywca bramki dla Irlandii Północnej.

W poniedziałek, o godzinie 10.15, na stadionie w Daleszycach, włoszczowski zespół będzie walczył o awans do półfinału turnieju. Jego przeciwnikiem będzie Hiszpania (Gimnazjum Łagów).

Drugi nasz zespół - Niemcy (Gimnazjum Krasocin), w poniedziałek, grał w Nowinach. Nasza drużyna zmierzyła się z Węgrami (Gimnazjum numer 12 Kielce). W pierwszej połowie przeważali Niemcy, którzy do przerwy wygrywali 2:0, po golach Szczepana Wrony i Ernesta Banasika. Po przerwie role się odwróciły. Turniejowi Węgrzy odrobili straty dwóch bramek, a w końcówce spotkania strzelili zwycięskiego gola. Nasza drużyna ostatecznie przegrała 2:3 i odpadła z rozgrywek.

- Niestety, przez chwilę nieuwagi w naszych szeregach z wyniku 2:1 zrobiło się 2:3. Nie wiem, czy rzut karny dla przeciwników był podyktowany prawidłowo. Zostawiam to ocenie sędziemu. Uważam, że dobrze prezentowaliśmy się w tych rozgrywkach, które były dla nas bardzo dobrą zabawą. Niestety po zwycięstwie w grupie, kończymy rozgrywki na 1/8 finału - mówił Szczepan Wrona, zdobywca bramki dla Niemiec.

Nasze oba zespoły podczas spotkań 1/8 finału były wspierane przed swoich kibiców. Przypominamy, że obie grupy wciąż biorą udział w konkursie na najlepszy doping „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”.

Organizatorami MiniEuro 2016 są redakcja „Echa Dnia” oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.