MiniEuro wystartowało. Rumunia już po pierwszym spotkaniu

Kamil Markiewicz
Tak podczas inauguracji turnieju dla gimnazjalistów prezentowała się Rumunia, czyli Samorządowe Gimnazjum numer 1 z Buska-Zdroju. Krzysztof Krogulec
We wtorek, na Kolporter Arenie w Kielcach, zainaugurowany został piłkarski turniej dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. W uroczystym otwarciu rozgrywek udział wzięła reprezentacja Samorządowego Gimnazjum numer 1 z Buska-Zdroju, która jako jedyna drużyna z naszego powiatu bierze udział w tych zawodach. MiniEuro 2016, to największy regionalny turniej dla szkół gimnazjalnych w Polsce.

W zawodach wszystkie drużyny wcieliły się w barwy reprezentacji krajów, które zagrają w tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji. Nasza drużyna, to turniejowa Rumunia. Znalazła się ona w grupie A, dzięki temu wystąpiła w meczu otwarcia, w którym zmierzyła się z Francją (Gimnazjum Małogoszcz). Do przerwy tego pojedynku utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie do głosu doszli małogoscy gracze, którzy prowadzili już 2:0. W końcówce spotkania kontaktową bramkę dla Rumunii zdobył Michał Grzywa. Ostatecznie buska ekipa przegrała 1:2. - Szkoda dwóch stuprocentowych sytuacji, które mieliśmy w pierwszej połowie. Nie udało nam się ich wykorzystać. Po własnych błędach straciliśmy dwie bramki i musieliśmy gonić wynik. Nie składamy broni. Będziemy walczyć o awans w Busku-Zdroju - mówił Lech Malczewski, trener Rumunii.
- Atmosfera podczas meczu była niesamowita. Ogromnym wyróżnieniem była dla nas gra na tym obiekcie - mówił strzelec gola
dla Rumunii Michał Grzywa.

Dobrze w Kielcach prezentowali się kibice z Buska-Zdroju, którzy biorą udział w konkursie „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. Oceniany w nim jest doping podczas meczów. Przez całe spotkanie wspierali oni swój zespół.

Kolejne mecze nasza drużyna rozegra w środę, 11 maja na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju. Program spotkań: Francja - Szwajcaria (Chmielnik), godz. 9, Rumunia - Albania (Kazimierza Wielka), godz. 10.15 Francja - Albania, godz. 11.20 Szwajcaria - Rumunia, godz. 12.30.