Włosi ze Starachowic przegrali z Portugalią z Nowin i odpadli z Turnieju MiniEuro 2016

Kamil Markiewicz
Piotr Malec (przy piłce) strzelił gola dla Włoch w meczu z Portugalią.
Piotr Malec (przy piłce) strzelił gola dla Włoch w meczu z Portugalią. Kamil Markiewicz
Drużyna Włoch ze Starachowic w 1/8 finału turnieju MiniEuro 2016 przegrała z Portugalią, czyli Gimnazjum z Nowin.

W poniedziałek, 23 maja w Nowinach, rozegrane zostały trzy mecze 1/8 finału turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016, w tym jeden z udziałem naszej drużyny.

Odrobili straty, ale przegrali w dogrywce
Do 1/8 finału awansowała jedna drużyna ze Starachowic, czyli Włochy (Gimnazjum numer 2). O awans do ćwierćfinału przyszło jej rywalizować z Portugalią (Gimnazjum Nowiny), która zajęła pierwsze miejsce w grupie F, zwyciężając wszystkie mecze. Turniejowi Włosi do tego etapu rozgrywek dostali się, zajmując drugie miejsce w grupie E, zdobywając w niej 4 punkty.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Portugalii, która po 10 minutach gry prowadziła już 2:0. Włochy nie dały za wygraną i ruszyły do ataku. Starachowicka drużyna jeszcze przed przerwą zdołała doprowadzić do wyrównania, po golach Karola Malca i Piotra Nowakowskiego z karnego.

Tak, podczas meczu 1/8 finału MiniEuro 2016 prezentowali się kibice Włoch ze Starachowic. Kamil Markiewicz

Po przerwie nasz zespół miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystał. Naszych rywali przed utratą goli ratowały między innymi słupek i poprzeczka. Do końca regulaminowego czasu gry utrzymywał się remis 2:2 i o rozstrzygnięciu miała zadecydować dogrywka. W tej lepsi okazali się Portugalczycy, którzy zdobyli bramkę dającą swojej drużynie zwycięstwo i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

- Przez większość meczu mieliśmy przewagę. Spotkanie mogliśmy rozstrzygnąć jeszcze przed dogrywką. Między innymi ja trafiłem w poprzeczkę, podobnie jak Błażej Garbacz, natomiast Jakub Kalisz strzelił w słupek. Niestety nie udało nam się wygrać. Myśleliśmy, że uda nam się zajść w tych rozgrywkach dalej. Niestety zabrakło nam szczęścia, bo umiejętności na to, aby grać dalej posiadamy - skomentował Karol Malec, strzelec gola dla Włoch.

Gdyby Włosi awansowali do ćwierćfinału, to byłby to największy sukces starachowickiej „dwójki” w historii startów w naszych rozgrywkach.

Mieli duże wsparcie kibiców
Należy podkreślić, że starachowiccy Włosi podczas wszystkich spotkań MiniEuro 2016 mieli wsparcie dużej grupy kibiców, której doping pomagał im zwyciężać. Gimnazjaliści ze starachowickiej „dwójki” kibicowali swojej reprezentacji nie tylko podczas meczu w Starachowicach, ale także na otwarciu turnieju na Kolporter Arenie w Kielcach, spotkaniach fazy grupowej w Ożarowie oraz pojedynku 1/8 finału w Nowinach. Kibice Włoch mimo, że ich drużyna odpadła z rozgrywek cały czas biorą udział w konkursie „Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”, który jest częścią piłkarskiego turnieju.

Malec i Nowakowski najskuteczniejsi
W MiniEuro 2016 po dwie bramki dla Włoch zdobyli Karol Malec i Piotr Nowakowski. Po jednym golu strzelili Kacper Borkowski oraz Filip Anduła. W rozgrywkach udział brała także starachowicka „jedynka”, czyli Belgia, która zakończyła zmagania na fazie grupowej. Dla Belgii bramki zdobyli Daniel Matysek i Kacper Szcześniak.