Kontuzje w pucharze. Zawodnicy trafili do szpitali

Kamil Markiewicz
Mecz Orlęta Stawecki Kielce - TS 1946 Nida Pińczów, który zakończył się zwycięstwem pińczowskiej ekipy 4:1. Bartłomiej Bitner
W środę rozegrane zostały spotkania czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Faworyci wywalczyli awans do kolejnego etapu rozrywek. Piłkarze Naprzodu Jędrzejów i Unii Sędziszów w wyniku kontuzji zostali przewiezieni do szpitali.

Topspin Promnik - Lubrzanka Kajetanów 1:7 (0:3)

Bramki: Grzegorz Wolder 72 - Wojciech Supierz 20, 65, Bartłomiej Bęben 30 z karnego, 46, Dariusz Kozubek 40, Michał Bracha 70, Patryk Kumor 80.

Lubrzanka: Szcześniak - Bożęcki, Zawierucha, Piwowarczyk, Zwierzyński - Supierz, A. Foks (60. M. Bracha), Kozubek (46. Orliński), Moskal - Bęben, Czeneszkow (46. Kumor).

- Spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Szybko wyszliśmy na prowadzenie. Gospodarze sytuacji mieli, jak na lekarstwo - skomentował Dariusz Kozubek, grający trener Lubrzanki.

Piaskowianka Piaski - Naprzód Jędrzejów 1:5 (0:2)

Bramki: Mikołaj Gołębiowski 75 - Piotr Pawłowski 28 z karnego, Tomasz Iwański 42 z karnego, 65 z karnego, Mateusz Fryc 73, Karol Gilewski 83.

Naprzód: Nawrot - Sputo, Piechota (47. Owczarek), Szymoniak, Kaczmarek (46. Osiński) - Czarnecki, Pawłowski (46. Puchrowicz), Nawrot (46. Kowalczyk), Butenko (46. Fryc) - Gilewski, Iwański.

W 47 minucie Karol Piechota wpadł w ogrodzenie boiska w Piaskach. Z urazem ręki został przewieziony do szpitala.

Orlęta Stawicki Kielce - TS 1946 Nida Pińczów 1:4 (1:1)

Bramki: Tomasz Paździor 22 - Tomasz Paździor 38 (samobójcza), Norbert Wołczyk 76, Karol Dudzik 82, Adrian Brzezoń 85.

TS 1946 Nida: Zyguła (46. Trela) - Kempkiewicz, Zygan, Krzak, Motyl - Brzezoń, Skowera - Gałęziowski (55. Mika), Wołczyk, Dudzik (80. Fitowski) - Nogacki (70. Tutaj).

- Był to ciężki mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Orlęta podeszły do spotkania bardzo ambitnie. W drugiej połowie na boisku pojawił się Łukasz Mika, który uspokoił grę w środku pola. Jestem zadowolony z awansu do kolejnej rundy - powiedział Paweł Wijas, trener TS 1946 Nida.

Wisła Nowy Korczyn - GKS Nowiny 0:4 (0:2)

Bramki: Mateusz Krężołek 1, Dominik Szewczyk 12, Karol Bujak 50, Paweł Ślefarski 90.

GKS: Mech - Markowski, Ślefarski, Hińcza, Boszczyk - Bujak, Matachowski, Wojtal (60. P. Szymonek) - Krzymieński, Szewczyk (60. Sołtysiak), Krężołek.

Sparta Kazimierza Wielka - Unia Sędziszów 1:6 (0:2)
Bramki: Rafał Stępień 75 - Tomasz Nartowski 32, 54, Wojciech Zapaski 42, Sebastian Hajduk 64, Patryk Ślęzak 68, Tomasz Pawlikowski 90.

Unia: Otręba - K. Żebrowski, Winiarski, Szota, Jędrzejak (76. Pawlikowski) - Bratek (30. Rejowski), Ślęzak, Pańtak, Kamiński - W. Zapalski (46. Hajduk), Nartowski.

W 30 minucie piłkarz Unii Adrian Bratek zderzył się z zawodnikiem gospodarzy. Doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala.

Klimontowianka Klimontów - Alit Ożarów 1:3 (1:1, 1:1) - po dogrywce

Bramki: Jacek Rożek 45 z karnego - Kamil Bełczowski 46+1, Michał Kamiński 101, Michał Hołody 117.

Alit: Waleryś - K. Ziółkowski, Kilijański, Niziołek, Kosno (46. Sorbian) - Kończyk, P. Czerwonka (106. Żytniewski), Woźniak, Hołody - Mażysz (46. Kamiński) - Bełczowski.

Kamienna Brody - Łysica Bodzentyn 2:1 (0:1)

Bramki: Kamil Dziadowicz 85 z karnego, 90+2 - Dominik Chrzanowski 45.

Kamienna: Woźniakowski - Jagieła, Kardas, Zięba, Gajewski - Świątek, Dziewięcki (77. Pyskaty), Kidoń, Maciejczak - Frańczak (55. Jedlikowski), Czerpak (46. Dziadowicz).

Dwa ostatnie spotkanie odbędą się za tydzień w środę, 25 października, o godzinie 15. Star Starachowice będzie podejmował Neptuna Końskie, a Granat Skarżysko-Kamienna zmierzy się u siebie z Partyzantem Radoszyce.