Ale pogoń Zagrzebia! Lwy pokonane

PK
W meczu grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Ppd Zagrzeb pokonało Rhein-Neckar Loewen 25:21 (10:15). To dobra wiadomość dla piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce, do których niemiecki zespół traci tylko punkt.

Pierwsza połowa nie zapowiadała drugiego w tym sezonie zwycięstwa mistrza Chorwacji w Champions League (wcześniej pokonał on u siebie Vardar Skopje). Po 30 minutach „Lwy” prowadziły różnicą pięciu bramek. Po przerwie ze strony gospodarzy wyszła jednak odmieniona drużyna. Zawodnicy trenera Silvio Ivandiji świetnie zagrali w obronie (znakomicie bronił również bramkarz Matevz Skok) i błyskawicznie odrabiali straty, w 46 minucie wygrywali już 19:16, a więc przez kwadrans drugiej połowy dali sobie rzucić tylko jednego gola. W końcówce spotkania Chorwaci zagrali na tyle spokojnie, że dowieźli wygraną do końcowej syreny.

W niedzielę o godzinie 18 Vive Tauron gra w Hali Legionów z Vardarem. Jeśli wygra, zakończy rok na pozycji lidera grupy B.