AZS Politechnika Świętokrzyska odrobiła straty i wygrała

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska pokonała rezerwy Azotów Puławy.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – Azoty II Puławy 28:24 (11:14)
AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek – Kamys 5, Nawara, Sadecki, Litwin 1, Kwieciński 1, Rączka 9 (2), Wojciechowski, P. Kurek, R. Nowak 4, Słomiński, Żaba-Żabiński, Glita 8 (1).

Po pierwszej połowie mało kto spodziewał się, że kielczanie mogą wygrać. Gospodarze zagrali słabo, gubili dużo piłek, byli nieskuteczni.

W drugiej połowie wyszła na boisko zupełnie inna drużyna trenera Pawła Sieczki. Szkoleniowiec akademików zmienił obronę na 5-1 i zaczęła ona bardzo dobrze funkcjonować. Już w 39 minucie, po golu lewoskrzydłowego Macieja Rączki był remis 16:16. Ten sam zawodnik dwoma golami wyprowadził Politechnikę na prowadzenie 20:17.

Puławianie, których prowadzi znany ze zdobycia medali mistrzostw Polski z MMTS Kwidzyn trener Zbigniew Markuszewski, doprowadzili jeszcze do remisu 21:21 (51 minuta), ale kielczanie odpowiedzieli trzema golami z rzędu i w końcówce utrzymali przewagę.