Derby Kielc w drugiej lidze piłkarzy ręcznych zdecydowanie dla AZS UJK

PK
AZS UJK Kielce
W zaległym meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z SMS ZPRP Kielce.

AZS UJK Kielce – SMS ZPRP Kielce 29:18 (14:5)
AZS UJK: Czerwiński, Kiczka – Dobrowolski, Papaj 1, B. Zielonko, Curyło 3 (1), Wójcik 4, Szafarczyk 5, Siedlarz 1, Bysiak 6 (3), Boszczyk, Kumański 4, Sornat 3, Grzesik 2.

SMS ZPRP: Kaczmarczyk – Orłowski 2, Gołda 1, Walczyk, Schabowski 4, Czarnecki 2, Brzeziński, Krawczyk 3, Leśniak, Czekaj 1, Pawłowski 1, Winiarczuk, Czaja 4, Zacharski.

Derby zaczęły się od prowadzenia gości 3:0 w 9 minucie, ale do końca pierwszej połowy uczniowie SMS zdobyli już tylko dwie bramki, a między 17 minuta a przerwą – żadnej. A „akademicy” powoli łapali swój rytm w obronie i ataku. Szczególnie dobrze AZS UJK spisywał się w defensywie i bramce (Wojciech Czerwiński). W 45 minucie drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza prowadziła już 21:7.