Drużyny kieleckich zawodników (poza Polską) wygrywają wszystko

PK
Rzuca Marko Mamić, reprezentant Chorwacji
Rzuca Marko Mamić, reprezentant Chorwacji Polska Press
W poniedziałkowych meczach mistrzostw świata piłkarzy ręcznych we Francji, gole zdobywali zawodnicy związani z kieleckim Vive Tauronem. Poza Polską, która przegrała dotąd wszystkie mecze, drużyny, w których grają zawodnicy kieleckiego klubu lub tacy, którzy wkrótce do niego trafią – Słowenia, Chorwacja, Niemcy i Hiszpania, mają komplet zwycięstw.

W meczu Słowenii z Macedonią (29:22) 3 gole dla Słowenii zdobył prawoskrzydłowy Blaż Janc, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem kieleckiego klubu. Dwa jego rzuty był nieskuteczne. Janc miał też po jednej asyście i stracie, grał przez 29 minut.

Dla Słowenii było to trzecie zwycięstwo w grupie B, trzeci mecz w tej grupie wygrała również Hiszpania, pokonując Angolę 42:22. 4 bramki dla Hiszpanii, przy 50-procentowej skuteczności, rzucił Alex Dujszebajew, który również trafi do Kielc w lipcu tego roku. Zaliczył też 5 asyst i jedną stratę, grał przez 38 minut. Obrotowy Vive Tauronu Julen Aginagalde nie wyszedł na boisko.

Trzecią wygraną w grupie C odnieśli Chorwaci, którzy pokonali Białoruś 31:25. Manuel Strlek z Vive Tauronu zdobył dla Chorwacji 3 bramki, oddając 4 rzuty, grał przez 33 minuty; Marko Mamić, od przyszłego sezonu lewy rozgrywający Vive Tauronu, miał skuteczność 2/4, dostał karę dwuminutową, grał przez 32 minuty. Nieco słabiej, niż w poprzednich meczach, wypadł chorwacki bramkarz kieleckiego klubu, Filip Ivić, który miał 17-procentową skuteczność (3/18).

Komplet dwóch wygranych mają na koncie w grupie C również Niemcy (w poniedziałek nie grali), w tej drużynie gra prawoskrzydłowy Vive Tauronu, Tobias Reichmann.