Janc pofrunął i zapewnił punkt Słowenii (zobacz film)

PK
ihf.info
Blaż Janc, który od kolejnego sezonu będzie piłkarzem ręcznym Vive Tauronu Kielce, zapewnił reprezentacji Słowenii remis z Tunezją na rozgrywanych we Francji mistrzostwach świata. Jeszcze 6 minut przed końcem Słoweńcy przegrywali 23:28, zremisowali 28:28.

20-letni Janc zdobył bramkę dającą remis 9 sekund przed końcem meczu, kończąc efektowną wrzutkę po podaniu Mihy Zarabeca – chwycił w locie piłkę wrzuconą nad pole sześciu metrów i pokonał tunezyjskiego bramkarza. Słoweński prawoskrzydłowy zdobył w tym spotkaniu 6 bramek na 8 rzutów, wypracował też karnego, grał przez 47 minut.

ZOBACZ SKRÓT MECZU I BRAMKĘ JANCA [ŹRÓDŁO FRANCE HANDBALL 2017]

Słoweńcy, mimo remisu, utrzymali prowadzenie w grupie B, mają trzy zwycięstwa i remis. W grupie pozostał im jeszcze do rozegrania mecz z Hiszpanią

Mniej skuteczny w meczu Arabią Saudyjską był inny prawoskrzydłowy, Niemiec Tobias Reichmann, który po tym sezonie opuszcza kielecki klub. „Ippe” grał przez całą drugą połowę spotkania, miał skuteczność 2/6, przestrzelił między innymi karnego, miał też 3 asysty i przechwyt. Niemcy wygrali 38:24.

Niecodzienny przebieg miał mecz w grupie D. Do przerwy Katar prowadził z Argentyną …9:2. Ostatecznie wygrał 21:17.