Korona Handball Kielce pokonała KPR Kobierzyce

Kamil Markiewicz
Marta Rosińska (z lewej) zdobyła 8 bramek w sobotnim meczu.
Marta Rosińska (z lewej) zdobyła 8 bramek w sobotnim meczu. Kamil Markiewicz
Trzecia w tabeli Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali wicelidera KPR Kobierzyce 24:18

Korona Handball Kielce - KPR Kobierzyce 24:18 **(13:5)**

Korona Handball: Hibner - Czubaj 3, Szkurłat, Zimnicka, Więckowska 1, Małecka 1, Gliwińska, Rozmus, Skowrońska, Rosińska 8, Mochocka 3, Nowak 4, Kędzior 4.

O grze kieleckiej drużyny w sobotnim meczu, można wypowiadać się w samych superlatywach. Korona Handball zagrała bardzo dojrzale. Od początku spotkania bardzo dobrze spisywała się defensywa kieleckiej drużyny. Zawodniczki z Kobierzyc pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 13 minucie i to z rzutu karnego. Pierwszego gola z gry, przeciwniczki rzuciły dopiero w 22 minucie. Znacznie lepiej w ofensywie spisywała się drużyna z Kielc, w której najskuteczniejszą zawodniczką była Marta Rosińska. Bardzo dobre spotkanie rozegrała bramkarka Korony Handball Małgorzata Hibner, która obroniła wiele rzutów. Do przerwy kielczanki prowadziły 13:5. Po powrocie na parkiet KPR rzucił się do ataku, ale drużyna gospodarzy radziła sobie dobrze w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele szczypiornistkom z Kobierzyc. Zwycięstwo Korony Handball w tym meczu nawet przez chwilę nie było zagrożone. Dzięki wygranej, drużyna z Kielc zbliżyła się na punkt do drugiego KPR, który zajmuje pozycję barażową o awans do PGNiG Superligi. Kielecki zespół, aby awansować w tabeli musi wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i czekać na potknięcie drużyny z Kobierzyc. - Póki mamy choć teoretyczną szansę na awans, będziemy o niego walczyć - mówił Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

W innych meczach: MTS Kwidzyn - SMS ZPRP Płock 37:28, SPR Olkusz - AZS AWF Warszawa 40:21, Sambor Tczew - AZS UMCS Lublin 27:23, MTS Żory - Słupia Słupsk 24:21.