Korona Handball wygrała z AZS UMCS Lublin

KAR
Korona Handball wygrała z AZS UMCS Lublin w meczu I ligi piłkarek ręcznych.

Korona Handball Kielce - AZS UMCS Lublin 28:26 **(16:11)**

Korona Handball: Hibner, Januchta - Czubaj 1, Szkarłat 2, Zimnicka, Więckowska 3, Małecka 4, Gliwińska, Rozmus 2, Kowalska 2, Janczyk, Rosińska 3, Mochocka 7, Hajduk 2, Kędzior 2.

Początek spotkania należał do zespołu z Lublina, który szybko wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie. Dobrze w przyjezdnej ekipie prezentowała się wychowanka KSS Kielce Honorata Syncerz. Kielczanki długo musiały gonić wynik. Do wyrównania 7:7 w 15 minucie doprowadziła Karolina Mochocka. Po raz pierwszy Korona Handball wyszła na prowadzenie w 18 minucie. Po golu Mochockiej prowadziła 10:9. Podopieczne trenera Tomasza Popowicza nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia. Jeszcze przed przerwą powiększyły je do pięciu goli. W tym czasie dwukrotnie do bramki rywalek trafiały Mochocka i Wiktoria Hajduk.

Początek drugiej połowy był udany w wykonaniu kieleckiej drużyny. W 34 minucie po bramce Martyny Rozmus miała ona już 8 bramek przewagi. Z czasem zespół z Lublina zaczął zmniejszać stratę. W 56 minucie po trafianiu Agnieszki Blaszki Korona Handball wygrywała już tylko 25:23. Gorąca okazała się końcówka. Przewaga ekipy z Kielc stopniała do jednej bramki. Po akcji AZS UMCS udanie w bramce interweniowała Aleksandra Januchta, wyprowadzając kontratak. Akcja została przerwana tuż przed końcową syreną. Rzut wolny wykonywała Agnieszka Małecka, która bezpośrednim rzutem, trafiła do bramki zespołu z Lublina ustanawiając wynik spotkania na 28:26. - Uczymy się grać obrony w ustawieniu 6-0, dlatego dziewczyny często się zapominają. W trakcie meczu nasza gra w defensywie się poukładała. Dałem szansę gry zmienniczkom, które zaprezentowały się z dobrej strony - powiedział Tomasz Popowicz, szkoleniowiec kieleckiego zespołu.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu, Korona Handball nie ma już szansy na awans do PGNiG Superligi kobiet. Zarówno lider z Olsztyna, jak i wicelider z Kobierzyc wygrały swoje sobotnie mecze, dzięki temu utrzymały trzypunktową przewagę nad kielecką ekipą.

W innych meczach: AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 22:24, SMS ZPRP Płock - SPR Olkusz 25:31, Sambor Tczew - MTS Żory 33:27, KPR Kobierzyce - MTS Kwidzyn 36:24.

1. SPR Olkusz 17 27 541-423
2. KPR Kobierzyce 17 27 452-373
3. Korona Handball Kielce 17 24 453-438
4. SMS ZPRP Płock 17 17 471-471
5. Sambor Tczew 17 17 436-449
6. AZS UMCS Lublin 17 16 407-427
7. MTS Kwidzyn 17 13 436-464
8. Słupia Słupsk 17 13 421-457