KSZO Odlewnia Ostrowiec zremisował z SPR Tarnów

sobi
KSZO Odlewnia Ostrowiec zremisował z SPR Tarnów w meczu I ligi piłkarzy ręcznych.

SPR Tarnów – KSZO Odlewnia Ostrowiec 23:23 (12:8)

KSZO: Piątkowski – Kożeniewski, Jeżyna 2, Król 4, Czuwara 2, Goliszewski, Afanasjew 6, Kwiatkowski 6, Antolak, Rutkowski 3.

W ostatnich tygodniach problemy zdrowotne nie omijają Karola Szewczyka, przez co w Tarnowie po raz kolejny między słupkami musiał sobie radzić w pojedynkę Michał Piątkowski, a na ławce zasiadł młodziutki Karol Kieloch. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu ekipy KSZO. W pierwszej fazie gry, oba zespoły miały problem z otworzeniem wyniku, a pierwsza bramka padła dopiero w 5 minucie. Po 20 minutach, gospodarze prowadzili jednak różnicą pięciu bramek, podczas gdy ostrowczanie mieli ich na swoim koncie tylko 3. Do przerwy KSZO zmniejszył straty tylko o jedno trafienie (8:12).

Drugą połowę otworzył Łukasz Szatko, jednak kolejne pięć bramek z rzędu rzucili mocno zmobilizowani gracze KSZO (trzy trafienia z rzędu Kwiatkowskiego). W 45 minucie jednak ponownie SPR prowadził czterema bramkami (14:18). Ponownie remis miał miejsce w 55 minucie i gwarantowała emocje do końca.I tak też było. W ostatniej minucie, przy remisie po 23, grający w osłabieniu (2 minuty kary Mateusza Antolaka) ostrowczanie stracili piłkę. Maciej Jeżyna uznał, że goście wznowili grę, przejął piłkę i oddał rzut na bramkę, jednak arbitrzy dopatrzyli się niesportowego zachowania u zawodnika KSZO i odesłali go na ławkę kar. W podwójnym osłabieniu, goście zagrali agresywnie w obronie, ale na 11 sekund przed końcem, arbiter podyktował rzut karny. Na szczęście, Damian Misiewicz rzucił wysoko nad poprzeczką i ostrowczanie wywalczyli jeden, cenny punkt.