KSZO Odlewnia - SPR Tarnów 32:38. Dużo bramek, błędów, chaosu i porażka KSZO Odlewnia

Mirosław Rolak
W meczu I ligi szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał we własnej hali z wiceliderem, SPR Tarnów. W ostrowieckiej ekipie zadebiutował nowy zawodnik, Krzysztof Bernacki, który przyszedł do Ostrowca z KSSPR Końskie.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SPR PWSZ Tarnów 32:38 (16:22)
KSZO: Szewczyk, Zając, Piątkowski – Sobut 9, Grabowski 5, Wędrak 4, Bulski 3, Kogutowicz 3, Jurasik 3, Bernacki 2, Antolak 2, Goliszewski 1, Falasa, Kieloch.

Pierwszy mecz w 2018 roku nie był zbyt udany dla ostrowieckich szczypiornistów, którzy gładko przegrali z wiceliderem, a porażka mogła być znacznie wyższa gdyby nie kilka skutecznych akcji w końcówce meczu i ...wyraźne zwolnienie tempa gry przez pewny już wygranej zespół z Tarnowa.

KSZO Odlewnia - SPR Tarnów 32:38. Dużo bramek, błędów, chaos...

Od pierwszych minut meczu nie mogło być wątpliwości kto będzie dyktował warunki gry. Goście zaczęli od prowadzenia 4:0 i systematycznie powiększali przewagę. Ostrowiecki zespół grał bardzo niemrawo w obronie i z trudem wypracowywał pozycje rzutowe. Po kwadransie gry było 7:13 i mimo że Wojownicy kilka razy zmniejszali stratę do czterech bramek, to prowadzenie goście ani przez chwilę nie było zagrożone. Zespól z Tarnowa, nawet w okresach kiedy grał w osłabieniu potrafił pokonać ostrowiecka defensywę.

Po przerwie nic się nie zmieniło. Goście nadal łatwo zdobywali bramki i powieszali przewagę (19:29). Dopiero w ostatnich minutach kiedy na parkiecie pojawił się Mariusz Jurasik, a goście nieco opadli z sił, Ostrowieccy Wojownicy zdołali nieco zmniejszyć stratę.
W sobotnim meczu spotkali się na parkiecie trzej byli najskuteczniejsi gracze ekstraklasy szczypiornistów: Michał Kubisztal ( Tarnów) oraz Grzegorz Sobut i Mariusz Jurasik z KSZO. Rywalizacje supersnajperów wygrał Michał Kubisztal, zdobywając aż 11 bramek.

- Wiedzieliśmy że czeka nas ciężki mecz. Zagraliśmy słabo w obronie, rywale szybko uzyskali wysoka przewagę, kotrej nie udalo nam się już odrobić – powiedział po meczu drugi trener KSZO, Tomasz Radowiecki.