KSZO zrobił swoje, ale i tak spadł

PK
Ana Benicewicz-Miazga
W meczu ostatniej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Moto-Jelcz Oława przegrał z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

Moto-Jelcz Oława – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 19:27 (9:17)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Karol Kieloch, Szewczyk - Kożanowski 3, Jeżyna, Cukierski 3, Król, Czuwara 3, Goliszewski 4, Afanasjew 3, Kamil Kieloch 6, Kwiatkowski, Antolak 5.

Ostrowczanie, którzy mieli jeszcze szansę wyjść ze strefy spadkowej (która obejmuje 13 i 14 miejsce), zrobili swoje, wygrywając z Moto-Jelczem. Czekali na wynik rozpoczynającego się o godzinie 18 meczu MTS Chrzanów – Vive Tauron II Kielce. Remis lub porażka Chrzanowa sprawiłaby, że KSZO Odlewnia zajmie, dwunaste, miejsce w rozgrywkach. Niestety, kielczanie przegrali 28:31.

KSZO teoretycznie spadł z pierwszej ligi, ale nadzieja jeszcze w reorganizacji tych rozgrywek oraz powiększeniu PGNiG Superligi. Być może drużynie trenera Mariusza Jurasika uda się zachować status pierwszoligowca.

Gospodarze prowadzili tylko w pierwszych minutach spotkania. W 4 minucie było 3:1. Potem było widać, że ostrowczanie bardziej chcą wygrać. Drużyna KSZO bardzo dobrze grała w obronie i skutecznie kończyła ataki pozycyjne. W 10 minucie objęła prowadzenie 5:4 i nie oddała go już do końca spotkania. W 22 minucie było 12:7, a w 34, po dwóch golach dobrze dysponowanego Kamila Kielocha, już 19:9.