Piłkarze ręczni Buskowianki Busko-Zdrój skończyli sezon w drugiej lidze wygraną. Siódmą z rzędu

PK
W meczu ostatniej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych HLB Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Siódemką Mysłowice.

HLB Buskowianka Busko-Zdrój - Siódemka Mysłowice 26:25 (13:13)

Buskowianka: Twaróg, Kowalski - Grzyb 1, Witowski 3, Szustak 8 (4), Żarnowski 8, Kopeć 5, Kubisztal 1, Bączek.

Jedyna bramka w meczu zdobyta przed doświadczonego Dariusza Kubisztala z rzutu wolnego po czasie gry, dała Buskowiance siódmą wygraną z rzędu i przyjemnym akcentem zakończyła sezon, którego pierwsza część była dla buskich szczypiornistów bardzo kiepska, a druga - niezwykle udana.

Zespół z Mysłowic postawił w sobotę drużynie trenera Kamila Zawady nadspodziewanie mocny opór. Wprawdzie gospodarze w 6 minucie prowadzili 4:1, ale po kwadransie gry był remis 6:6. Potem Buskowianka odskakiwała na niewielką różnicę, a zespół z Mysłowic za każdym razem odrabiał straty. Mało tego, sam zaczął wychodzić na prowadzenie - w 34 minucie goście wygrywali 16:14. Nasi szczypiorniści wrócili na prowadzenie w 49 minucie (20:19) i już praktycznie do końca meczu drużyny odpowiadały sobie golem na gola.