Piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec uratowali w Łodzi punkty. W ostatniej chwili doprowadzili do remisu, wygrali w karnych

PK
W rozegranym awansem meczu ostatniej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Politechnika Anilana Łódź przegrała po rzutach karnych z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

Politechnika Anilana Łódź - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 4:5 po karnych (33:33, 15:15)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk - Grabowski 2, Bulski 4, Falasa 4, Jeżyna 10 (4), Cukierski, Kogutowicz, Goliszewski 1, Chmielewski, Sobut 8, Antolak 1, Hubka 3.

Dość niespodziewanie stroną dyktującą warunki przez niemal cały mecz byli niżej notowani łodzianie. Politechnika Anilana objęła prowadzenie 4:1 (7 minuta) i poza nielicznymi remisami oraz jednym prowadzeniem ostrowczan (11:10 w 22 minucie) utrzymywała się na nim. Jeszcze w 56 minucie gospodarze prowadzili różnicą pięciu bramek - 32:27, a mimo to drużyna trenera Mariusza Jurasika, który tym razem nie wsparł swojej drużyny na boisku, zdołała doprowadzić do remisu i rzutów karnych! Ostatniego gola zdobył Grzegorz Hubka.

W rzutach z siódmego metra łodzianie pomylili się już w pierwszej próbie, a decydujące trafienie należało do Bartosza Kogutowicza.