Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz w ostatniej kolejce drugiej ligi pokonali rezerwy PGE VIVE Kielce

PK
W meczu ostatniej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z PGE VIVE II Kielce.

Wisła Sandomierz - PGE VIVE II Kielce 31:24 (16:11)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon 2, Kabata 1, Żelazny, Białkowski 2, Rusin 7 (1), Teterycz, Statuch, Serafin 2, Szklarski 1, Dusak 3 (1), Cupisz 7, Werstler 6.

PGE VIVE II: Kijewski, Spytek - Wołowiec 6, Krawczyk 1, Bysiak 4 (1), Matuszewski 1, Stępnik 1 (1), B. Mazur 4 (2), Włodarski 4 (2), P. Mazur, Pawlik 3.

Przed tygodniem sandomierzanie pogrzebali szanse na awans do pierwszej ligi, przegrywając w Kielcach z młodym zespołem SMS ZPRP. W ostatniej kolejce pokonali inną młodą kielecką drużynę, w dobrym stylu kończąc sezon i żegnając się ze swoimi kibicami.

Nieco ułatwili im to rywale, którzy przyjechali do Sandomierza w niezbyt licznym, 11-osobowym i osłabionym składzie. Pierwsze minuty meczu były wyrównane, ale od remisu 4:4 w 6 minucie gospodarze zdobyli pięć bramek z rzędu i już do końca kontrolowali spotkanie. Ich przewaga długo wynosiła trzy, cztery bramki, a w końcówce meczu została wyraźnie powiększona. Dzięki temu trener Wisły, Adam Węgrzynowski, mógł wpuścić na boisko wszystkich wpisanych do protokołu zawodników.