Politechnika Świętokrzyska trzecia w drugiej lidze

W rozegranym w środę awansem meczu ostatniej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała z Grunwaldem Ruda Śląska.

AZS Politechnika Św. Kielce - Grunwald Ruda Śl. 30:27 (15:13)
Politechnika:
Godzwon, Porzucek- Kamys 5, Sadecki 4, Kozieja 3, Napierała 1, Kwieciński 4, Rączka, Nowakowski 2, Żaba-Żabiński 2, Glita 9 (3).
Stawką spotkania było trzecie miejsce w drugiej lidze. Aby je zająć i wyprzedzić Grunwald, kielczanie musieli wygrać. W pierwszej połowie nasza drużyna była częściej na prowadzeniu. Momentami sięgało ono trzech bramek.

W drugiej części Grunwald kilka razy doprowadzał do satysfakcjonującego go remisu, ostatni raz w 42 minucie (20:20). W 51 minucie gospodarze wygrywali 26:22 i już nie dali się dogonić, o czym zadecydowały obrony Michała Porzucka i bramki Michała Kwiecińskiego.