Porażka piłkarzy ręcznych KSZO Odlewni Ostrowiec na boisku wicelidera, ale po niezłej grze

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SPR PWSZ Tarnów wygrała z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

SPR PWSZ Tarnów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:32 (14:11)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk - Grabowski 5, Bulski 7 (1), Jeżyna 8 (2), Cukierski, Goliszewski 2, Chmielewski 1, Sobut 9, Hubka.

Ostrowczanie pojechali do wicelidera bez kontuzjowanych Krystiana Wędraka, Mateusza Antolaka i Damiana Falasy, a także bez grającego trenera Mariusza Jurasika, którego zatrzymały sprawy prywatne. Kontuzjowany był także Bartosz Kogutowicz, który przesiedział cały mecz na ławce.W tej sytuacji powinno im być trudno nawiązać walkę z ekipą z Tarnowa, świetnie prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski, mistrza kraju i króla strzelców ekstraklasy, Michała Kubisztala.

Ale drużyna Ostrowieckich Wojowników wypadła w tym meczu całkiem przyzwoicie. Choć po kilku minutach SPR PWSZ uzyskała kilkubramkową przewagę (11 minuta 6:2, 14 - 9:3), to potem mecz się wyrównał, a nawet nieznaczną przewagę uzyskali goście. W 41 minucie tarnowianie wygrywali tylko 23:19, a w 53 prowadzenie spadło do trzech goli - 29:26. Końcówka była wyrównana, ale drużyna trenera Tomasza Radowieckiego nie zbliżyła się na mniej, niż trzy gole.