Przegrana SMS ZPRP Kielce z Siódemką Mysłowice po rzutach karnych

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z Siódemką Mysłowice.

SMS ZPRP Kielce – Siódemka Mysłowice 3:4 po karnych (26:26, 16:12)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Zacharski – Orłowski, Gołda 1, Walczyk 1, Schabowski 8 (3), Czarnecki 5, Brzeziński 1, Krawczyk 3, Bienenda 1, Leśniak 3, Pawłowski, Winiarczuk, Antoniak 2, Czaja 1.

Goście przyjechali do Kielc w zaledwie 11-osobowym składzie i w pierwszej połowie dominowała drużyna z Kielc. Siódemka w 22 minucie doprowadziła wprawdzie do remisu 9:9, ale drużyna trenerów Rafała Bernackiego i Mariusza Jurasika odpowiedziała serią trzech bramek.

W 31 minucie SMS prowadziła 17:12, ale od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga zespołu ze Śląska. Od stanu 21:17 w 40 minucie kielczanie przez 11 minut nie zdobyli gola, Siódemka rzuciła w tym czasie sześć i objęła dwubramkowe prowadzenie. W zaciętej końcówce goście mieli szansę wygrać w normalnym czasie, ale do remisu doprowadził Artur Bienenda. Pierwszy raz w tym sezonie uczniowie SMS stanęli przed koniecznością wykonywania rzutów karnych i popełnili dwie pomyłki, a Siódemka jedną.

Porażka w zaległym meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej nie miała żadnego wpływu na to, że w drugiej rundzie rozgrywek SMS będzie grała w „górnej” ósemce zespołów drugiej ligi. Za tydzień SMS zakończy rundę wyjazdowym meczem z Orłem Przeworsk.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

Pierwszy złoty medal olimpijski w Pjongczangu dla Charlotte Kalli. Szwedka wygrała skiathlon, Justyna Kowalczyk dobiegła na 17. miejscu