SMS ZPRP Kielce rzuciła 45 bramek na wyjeździe

PK
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków przegrał z SMS ZPRP Kielce.

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - SMS ZPRP Kielce 35:45 (14:19)
SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Nowak, Trojanowski – Orłowski 3, Gołda 3, Walczyk 1, Schabowski, Czarnecki 9, Brzeziński 5, Krawczyk 3, Bienenda 2, Leśniak 3, Pawłowski 5, Winiarczuk, Antoniak 4, Czaja 7.

Kielczanie rozegrali dobry mecz, narzucili szybkie tempo, które utrzymali do końca meczu. Rywale go nie wytrzymali, popełniając proste błędy i nie dając sobie rady z bardzo dobrze dysponowanym bramkarzem SMS, Cezarym Kaczmarczykiem. SMS ZPRP prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty. Krakowiak w 27 minucie zbliżył się na różnicę jednego gola (14:15), ale pięć kolejnych bramek zdobyli goście. W 47 minucie zespół z Kielc miał już 11 goli przewagi (35:24).

– Była z naszej strony waleczność, zespół był dobrze nastawiony do meczu. Nieskuteczne akcje rywala zamienialiśmy na szybkie ataki, z których zdobyliśmy w tym spotkaniu około 19 bramek. 45 rzuconych bramek to nasz rekord, tym bardziej to cieszy w meczu wyjazdowym – mówił nam Rafał Bernacki, jeden z trenerów SMS ZPRP Kielce.