Wisła Sandomierz do przerwy remisowała z liderem

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Viret CMC Zawiercie wygrał z Wisłą Sandomierz.

Viret CMC Zawiercie – Wisła Sandomierz 36:28 (16:16)
Wisła:
Skowron, Kołacz – Solon 2, Hubka 3, Bakalarz 1, Białkowski 4, Werstler 4, Teterycz 7, Statuch, Szklarski 1, Kubisztal 3, Dusak 3.

Wisła wygrała poprzednie pięć spotkań, ale jej seria została przerwana. Dokonał tego nie byle kto, bo lider rozgrywek. I to nie bez problemów. W pierwszej połowie wiślacy zagrali bowiem bardzo dobry mecz i przez niemal cały czas prowadzili, ich przewaga wahała się od jednej do trzech bramek. W 15 minucie goście wygrywali 8:5. – Viret nie radził sobie z naszą bardzo dobrze zorganizowaną obroną, często zdobywaliśmy bramki z kontrataków – mówił trener sandomierzan, Adam Węgrzynowski. Zespół z Zawiercia wyrównał dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Wynik wyglądał obiecująco dla gości jeszcze przez kilka minut po zmianie stron. W 40 minucie Viret odskoczył na 23:20, a za chwilę zdobył trzy bramki z rzędu i mecz był rozstrzygnięty. – Trochę pogubiliśmy się w ataku pozycyjnym, sami dostarczaliśmy przeciwnikowi piłkę – przyznał Węgrzynowski.